Dzisiaj jest: 28.1.2022, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Będzie się działo. Z kim Polska zagra w barażach o MŚ?

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Dla reprezentacji Polski będą to historyczne, pierwsze baraże o mistrzowski turniej.

Będzie się działo. Z kim Polska zagra w barażach o MŚ?

Biało-Czerwoni zajęli w swojej eliminacyjnej grupie drugie miejsce. To oznacza, że nie wywalczyli bezpośredniego awansu na mundial, ale wystąpią w marcowych barażach. W piątek w szwajcarskim Zurychu odbyło się losowanie.

Dzień po porażce z Węgrami okazało się, że piłkarze reprezentacji Polski stracili rozstawienie i półfinałowy pojedynek barażowy rozegrają na wyjeździe. Wiele było dyskusji wobec tego, że selekcjoner Paulo Sousa na ostatni grupowy mecz nie wystawił najsilniejszego składu. Przede wszystkim finansowo straci PZPN, który mógłby sporo zarobić na organizacji domowego meczu. Losowanie okazało się jednak całkiem niezłe.

W półfinale Polska zmierzy się na wyjeździe z Rosją (24 marca o 18:00). Sąsiedzki pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Po raz ostatni te drużyny zmierzyły się w sparingu przed Euro 2020 i był remis 1:1. W decydującej rozgrywce o mundial na tryumfatora tej pary czeka zwycięzca meczu Szwecja - Czechy. Co istotne gospodarzem finału (29 marca godz. 20:45) będzie tryumfator pary Rosja - Polska. W każdej z dwóch rund o awansie dalej decyduje jeden mecz.

W barażach weźmie udział 12 drużyn podzielonych na trzy czterozespołowe ścieżki. Tylko ich tryumfatorzy pojadą na mundial, który odbędzie się w Katarze w nietypowym terminie (21 listopada - 18 grudnia). To oczywiście ze względów klimatycznych.

Ze strefy europejskiej na MŚ zakwalifikuje się łącznie 13 drużyn. Dziesięć zespołów ma już awans. To najlepsze ekipy z eliminacyjnych grup: Serbia, Hiszpania, Szwajcaria, Francja, Belgia, Dania, Holandia, Chorwacja, Anglia i Niemcy.

Biało-Czerwoni w barażach mogli trafić trochę lepiej. Łatwiejsza mogła być wyspiarska ścieżka z rozstawionymi Szkocją i Walią. Losowanie mogło być jednak zdecydowanie gorsze, bo w trzeciej ścieżce znalazły się Portugalia i Włochy. To oznacza już na pewno, że jednego z dwóch ostatnich mistrzów Europy zabraknie na MŚ.

Pary I rundy baraży:
Szkocja - Ukraina
Walia - Austria
Rosja - Polska
Szwecja - Czechy
Włochy - Macedonia Północna
Portugalia - Turcja

Pary II rundy baraży:
Walia / Austria - Szkocja / Ukraina
Rosja / Polska - Szwecja / Czechy
Portugalia / Turcja - Włochy / Macedonia Północna

 


 

Materiał sponsorowany


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wernisaż w Bramie. Photos by Anna Wardal