Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Znamy termin obchodów Dni Stargardu w 2022 roku

Dodano: tydzień temu Autor:
Redakcja poleca!

Prezydent Stargardu Rafał Zając poinformował o terminie obchodów święta Miasta w 2022 roku.

Znamy termin obchodów Dni Stargardu w 2022 roku

Mieszkańcy ponownie będą bawić się przez dwa weekendy czerwca.

Organizacja Dni Stargardu w ostatnim czasie odbiegała od standardów obowiązujących w poprzednich latach. W 2020 roku Miasto nie zorganizowało imprezy ze względu na panującą wówczas sytuację pandemiczną, a w 2021 roku mieszkańcy świętowali tylko podczas jednego czerwcowego weekendu. Dodatkowo odbyły się koncerty kończące sezon wakacyjny, które określono jako przedłużenie święta miasta. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku powróci stara formuła cyklicznej imprezy.

Prezydent Rafał Zając poinformował o określeniu terminu obchodów Dni Stargardu 2022. Odbędą się one w dniach 17-19 czerwca 2022 r. oraz 24-26 czerwca 2022 roku. Organizatorami imprez w ramach święta Miasta będą Stargardzkie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o., Muzeum Archeologiczno-Historyczne we współpracy z jednostkami organizacyjnymi miasta oraz stowarzyszeniami działającymi na terenie miasta Stargard w obszarze kultury i sportu.

Jak informuje Małgorzata Wójcik-Bąk, Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, program imprezy w 2022 roku zostanie opracowany i dostosowany do panującej sytuacji pandemicznej w kraju w taki sposób, aby mieszkańcy mogli bezpiecznie uczestniczyć w obchodach święta Miasta.

Dni Stargardu obchodzone są każdego roku w czerwcu. Program obejmuje liczne imprezy kulturalne, sportowe oraz szerokie działania edukacyjne. W tym roku mieszkańcy mogli uczestniczyć w rywalizacjach sportowych np. podczas Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę Stargardu czy Kolarskim Kryterium o Puchar Prezydenta Miasta Stargard oraz poznać ciekawą historię naszego miasta podczas inscenizacji legend stargardzkich, czy uczestnicząc w III Quizie Gryfa. Koncertowo mieszkańcom zaprezentowali się zespoły Jackopt i Ukeje, Nastroje i Rosalie oraz Bubliczki. W sierpniu na zakończenie wakacji na scenie przy Młodzieżowym Domu Kultury wystąpili Ania Karwan i Sławek Uniatowski oraz zespoły Muchy, Happysad i Afromental.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA