Dzisiaj jest: 18.5.2022, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Rozmawiamy o bezpieczeństwie – sami mamy na nie wpływ

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Stargardzcy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami szkół podstawowych.

Rozmawiamy o bezpieczeństwie – sami mamy na nie wpływ

Podczas wizyt w szkołach mundurowi uczą dzieci bezpiecznych zachowań. Tym razem tematem wiodącym było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzisiaj odwiedziliśmy klasy I w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi na Oś. Zachód w Stargardzie.
 

Podczas zajęć profilaktycznych policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym o zasadach bezpiecznego przechodzenia po przejściu dla pieszych oraz bezpiecznej drodze do i ze szkoły. Uczymy jak reagować na osoby nam nieznajome. Przekazujemy także wiele innych informacji z różnych dziedzin, ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. Mówimy o poprawnych, bezpiecznych postawach i zachowywaniu się wobec siebie podczas różnych zabaw tych w szkole, ale także i poza szkołą.
 

Rozmowy z uczniami na takie tematy są potrzebne i wplatają się w cykl edukacji. Pamiętajmy, że trud wychowawczy spoczywa na wszystkich dorosłych, którzy są w codziennym otoczeniu dzieci. Ogromny wpływ na młodzież mają rodzice i pedagodzy, a policjanci wychodzą naprzeciw tym potrzebom, wspomagają i starają się jak najwięcej dobrego przekazać podczas prelekcji w szkołach.

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dzień Pionierów w Stargardzie. Galeria cz.2