Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

„Bezpieczna droga do szkoły” – nośmy odblaski !!!

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzcy policjanci wraz z przedstawicielami stargardzkiego starostwa oraz komisarzem „Inkiem” na spotkaniu w Strachocinie.

„Bezpieczna droga do szkoły” – nośmy odblaski !!!

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” stargardzcy policjanci wraz z przedstawicielami stargardzkiego starostwa oraz komisarzem „Inkiem” spotkali się dzisiaj z uczniami Szkoły Podstawowej w Strachocinie, a także z dziećmi z oddziału przedszkolnego w Strachocinie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci, a także Panie nauczycielki otrzymały odblaski.
 

Ważnym elementem profilaktyki w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest uświadamianie już od najmłodszych lat w jaki sposób powinniśmy się zachowywać i co robić, aby być bezpiecznym. Dzisiejsze spotkanie, w którym udział wzięli Pan Łukasz Wilkosz Wicestarosta Stargardzki, Pani Irena Agata Łucka Członek Zarządu Powiatu, Pan Marek Ciarkowski Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, stargardzcy funkcjonariusze, na czele z komisarzem „Inkiem” poświęcone było bezpieczeństwu najmłodszych uczestników ruchu drogowego podczas ich codziennej drogi do i ze szkoły.
 

Podczas pogadanki szczególną uwagę zwrócono na obowiązek, ale również konieczność noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych czy kamizelek, które mogą ocalić życie. Apelowaliśmy wspólnie również o noszenie elementów odblaskowych także w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, również w obszarze zabudowanym.
 

Na koniec spotkania oprócz wspólnych zdjęć oraz prezentów w postaci odblasków dzieci chętnie przybijały „piątkę” komisarzowi „Inkowi”, który dla najmłodszych był najważniejszą postacią spotkania.

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA