Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Podsumowanie działań „ZNICZ” na terenie powiatu stargardzkiego

Dodano: miesiąc temu Autor:

Tegoroczne policyjne działania „Znicz” dobiegają końca.

Podsumowanie działań „ZNICZ” na terenie powiatu stargardzkiego
Od piątku stargardzcy funkcjonariusze przez cztery dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.

Działania w całej Polsce rozpoczęły się w piątek. Był to czas wytężonej pracy wielu służb. Funkcjonariusze "drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów stargardzkiej policji. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Policjanci drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy „SPEED” w miniony weekend oraz dzień „Wszystkich Świętych” ujawnili łącznie 236 wykroczeń. 113 z tej liczby stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości. Pozostałe wykroczenia to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 18 wykroczeń popełnionych zostało przez pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Od piątku do wtorkowego poranka na terenie naszego powiatu doszło do 14 niegroźnych kolizji drogowych. Stargardzcy policjanci zatrzymali również 7 nietrzeźwych kierujących. Podczas tegorocznych działań  na terenie naszego powiatu nie doszło do wypadków drogowych.

Policjanci „patrolówki” w analizowanym okresie podjęli 259 interwencji legitymując 984 osoby. Zatrzymanych zostało 12 sprawców przestępstw. Funkcjonariusze ujawnili także blisko 50 sprawców wykroczeń porządkowych.   

Każde przeprowadzane działania to czas intensywnej pracy i zaangażowania wielu policjantów. Służba w okolicach cmentarzy powodowała, że kierowcy zachowywali się rozsądniej, a piesi mogli czuć się bezpieczniej. Wzajemne zrozumienie i wyrozumiałość sprawiły, że w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

 
Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA