Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

„Skarbiec pamięci z kartoteki Książnicy Stargardzkiej”.

Dodano: miesiąc temu

W nadchodzący piątek 24 września br. od godz. 12.00 do godz. 16.00 Książnica Stargardzka z okazji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa,

„Skarbiec pamięci z kartoteki Książnicy Stargardzkiej”.

które w tym roku obchodzone są pod hasłem „Skarby pamięci”, zaprasza mieszkańców Stargardu do świętowania tego wydarzeni poprzez wzięcie udziału w akcji pn. „Skarbiec pamięci z kartoteki Książnicy Stargardzkiej”.

 Tegoroczne działanie stargardzkiej biblioteki będzie polegało na tym, że na chodniku przy ul. Wyszyńskiego - w okolicy witryn reklamowych Towarzystwa Budownictwa Społecznego - ustawiona zostanie skrzynia z „dokumentalnymi skarbami”, z której stargardzianie będą losowo wybierali stare wycinki prasowe z kartoteki regionalnej funkcjonującej w Książnicy Stargardzkiej od 1960 roku. Następnie będą pytani przez pracowników Książnicy o wydarzenie opisane na wylosowanym przez nich dokumencie. Prawidłowe odpowiedzi będą nagradzane.
Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa, obchodzone w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa to wydarzenie, które ma na celu promowanie kultury, historii i tradycji Pomorza Zachodniego wśród jego mieszkańców.

Książnica Stargardzka zaprasza do udziału w tej zabawie wszystkich stargardzian – i młodszych i starszych.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka