Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY coraz bliżej otwarcia!

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Kolejne etapy prac przygotowawczych przed otwarciem nowego Centrum Nauki przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie dobiegają końca.

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY coraz bliżej otwarcia!

Kolejne etapy prac przygotowawczych przed otwarciem nowego Centrum Nauki przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie dobiegają końca.

  • Budynek jest już niemal całkowicie wyposażony, zostało tylko umeblowanie naszych biur - opowiada Ernest Warych, kierownik SCN - Zanim rozpoczniemy pilotaże, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.


Darmowe zwiedzanie pilotażowe ogłoszono 2. września. Formularz dla indywidualnych odwiedzających wypełniło aż 200 osób - w efekcie, na ten moment zapisy zamknięto. Razem z kilkunastoma grupami zorganizowanymi, daje to liczbę ponad 300 zaproszonych osób! Pierwsi goście pojawią się w FILARACH już 28. września.

  • Oprócz grup otwartych, składających się z rodziców z dziećmi, organizujemy również wejścia testowe dla grup szkolnych w różnym wieku - wyjaśnia Anita Kubera, odpowiedzialna za rezerwacje wizyt w SCN - Zapraszamy też nauczycieli na specjalne zwiedzanie, mające na celu przygotować ich do wykorzystywania eksponatów w celach edukacyjnych, gdy przyjdą tu ze swoimi klasami - aby to zrobić najlepiej napisać e-mail na adres anita[at]scn-filary.pl.


Zwiedzanie pilotażowe będzie mieć na celu nie tylko zebranie opinii od odwiedzających. Testowane będą też liczebności grup i organizacja ścieżek edukacyjnych. Goście będą oprowadzani przez zespół edukatorów SCN.

  • Zorganizowaliśmy dla całej kadry spotkanie zapoznawczo-warsztatowe, z zadaniami integracyjnymi i kreatywnymi. Cieszymy się, że zebraliśmy tak różnorodny, dynamiczny zespół, pełen pozytywnej energii - wyjawia Joanna Cupak, zastępczyni kierownika - W nadchodzących tygodniach załoga przejdzie jeszcze szereg szkoleń, będziemy też oprowadzać się nawzajem w ramach nabierania wprawy. Zależy nam, żeby naprawdę doskonale przygotować się do otwarcia.


Zanim jednak drzwi Stargardzkiego Centrum Nauki w pełni otworzą się na zwiedzających, miłośników ciekawych sposobów zdobywania wiedzy czeka jeszcze jedna przyjemność: Piknik Naukowy. Pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Stargardzie odbędzie się 25. września w Parku Zamkowym. Organizatorami są Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury i oczywiście SCN FILARY.

  • Szykujemy mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Wymyślanie programu było częścią naszych warsztatów z zespołem - mamy całe kartki pełne notatek z pomysłami, wybierzemy z nich to, co najlepsze! - zapowiada Ernest Warych - Zachęcam do dołączenia do wydarzenia na Facebooku [ https://www.facebook.com/events/387570522881415/ ], gdzie będziemy publikować informacje o atrakcjach i o gościach, którzy nas odwiedzą.

    Notatka prasowa S
    targardzkie Centrum Nauki

    I nie zapomnijcie

Źródło: Stargardzkie Centrum Nauki Filary
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA