Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Stargardzkie Centrum Nauki zaprasza na piknik

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

25 września na terenie w pobliżu Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY odbędzie się piknik naukowy.

Stargardzkie Centrum Nauki zaprasza na piknik

To dobry sposób na przybliżenie nauki w lekki, nietuzinkowy sposób.

Otwarcie Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY coraz bliżej. Dla zniecierpliwionych mieszkańców Stargardu i okolic pracownicy placówki przygotowali namiastkę tego, z czym będziemy mieli do czynienia w kamienicy przy ul. Chrobrego. Każdy głodny wiedzy i ciekawy świata powinien odwiedzić piknik naukowy, który odbędzie się 25 września przy SCN FILARY od godz. 11. Udział jest bezpłatny. Impreza na terenie Parku Zamkowego skierowana jest do osób w każdym wieku, które nie tylko chcą się dobrze bawić, ale także dowiedzieć czegoś ciekawego i poznać niezwykłych ludzi. W ramach dodatkowych atrakcji pojawią się także foodtrucki, kawiarenki oraz zabawy i animacje dla dzieci.

Piknik naukowy przebiegał będzie pod trzema hasłami, które stały się filarami Stargardzkiego Centrum Nauki. Są to historia, nauka i innowacje. W spotkaniu historycznym grupy rekonstrukcyjne z województwa zachodniopomorskiego zaprezentują, jak wyglądały stroje ludzi zamieszkujących nasze okolice w średniowieczu, jak nasi przodkowie żyli i jakimi pracami się zajmowali. W strefie naukowej gościć będą przedstawiciele Zachodniopomorskiej Sieci Centrów Nauki, którzy będą popularyzować naukę oraz nowoczesne metody przekazywania wiedzy. W ramach pikniku odbędzie się też seria widowiskowych pokazów z dziedzin chemii i fizyki. W strefie innowacji będzie można dowiedzieć się czegoś o najnowszych zdobyczach techniki.

Projekt "Rewitalizacja budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie- Stargardzkie Centrum Nauki" współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Jego celem jest poprawa jakości i dostępności infrastruktury publicznej przyczyniająca się do rozwiązania problemów społecznych, przestrzennych i gospodarczych obszaru rewitalizacji "Śródmieście-Starówka".  W ramach projektu zaplanowano m.in. rewitalizację budynku zabytkowej (ujętej w Gminnej Ewidencji Zabytków) kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 w Stargardzie poprzez wykonania rozbiórki zabytkowej kamienicy i jej odtworzenia oraz utworzenie w niej Stargardzkiego Centrum Nauki – placówki, która będzie umożliwiała zwiedzającym (głównie dzieciom i młodzieży) rozwój twórczego myślenia i kreatywności oraz wzbogacała ich wiedzę uzyskaną w szkołach. Budowa Stargardzkiego Centrum Nauki kosztować będzie prawie 8 milionów złotych.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA