Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

ROMANS WSZECH CZASÓW: “ROMEO I JULIA” NA SCENIE OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE W TEN WEEKEND

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

W najbliższy weekend–18 i 19 września – na scenę Opery na Zamku wraca „Romeo i Julia” Ch. Gounoda w reżyserii Michała Znanieckiego, pod kierownictwem muzycznym i batutą Francka Chastrusse’a Colombiera

ROMANS WSZECH CZASÓW: “ROMEO I JULIA” NA SCENIE OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE W TEN WEEKEND

Tytułowi wykonawcy – Victoria Vatutina i Pavlo Tolstoy otrzymali za swoje role nominacje w najważniejszym w Polsce konkursie związanym z muzyką klasyczną – XV Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury w kategorii „najlepsza śpiewaczka operowa” i „najlepszy śpiewak operowy”. Franck Chastrusse Colombier otrzymał nominację w kategorii „najlepszy dyrygent”.

Opis:
“Romeo i Julia” Charlesa Gounoda jest liryczną, subtelną i intymną opowieścią o kochankach, która oczarowała cały świat – romans wszech czasów według Williama Szekspira zespolony z liryzmem i dramatyzmem muzyki Charlesa Gounoda. Ukazanie historii wiecznej, niewinnej miłości to jedno, ale najistotniejsza w tej realizacji jest symbolika. Nieustanna walka z przeciwnościami losu i konflikty są kontrą do wielkości uczucia zakochanych. To nie tylko opowieść o pięknej miłości, ale cząstka życia każdego człowieka. Tłem tragedii są czasy elżbietańskie. Inscenizacja oparta jest na szekspirowskim teatrze The Globe. Są zatem drewniane łuki czy kolumny, z którymi jest on kojarzony. Intrygująca dla widza jest niewątpliwie zmiana dekoracji, która w jednej chwili przenosi go z ogrodu do wnętrza i odwrotnie. Na scenie istnieje przepiękny świat dwóch kolorów: miłości młodych kochanków i nienawiści skłóconych rodów. Opera Charles’a Gounoda dzięki swojemu liryzmowi i dramatyzmowi nadała Szekspirowskiemu przesłaniu nowy wyraz. Tylko w pierwszym roku od premiery w 1867 roku wystawiono ją ponad sto razy.

Terminy:
18.09.2021, sobota, godz. 19.00
19.09.2021, niedziela, godz. 18.00

Oferta specjalna na hasło: Stargard
Bilety w cenie:
I kat. 65 zł zamiast 85 zł
II kat. 55 zł zamiast 70 zł

 


Na zdjęciach Victoria Vatutina i Pavlo Tolstoy, fot. P. Gamdzyk

Więcej o wydarzeniu: TUTAJ

Źródło: Opera na Zamku w Szczecinie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA