Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Pływalnia AquaStar gotowa do otwarcia

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Zakończyły się prace budowlane związane z remontem pływalni miejskiej przy ul. Szczecińskiej. Kiedy AquaStar zostanie otwarta?

Pływalnia AquaStar gotowa do otwarcia

Sierpień był intensywnym miesiącem dla wykonawcy przebudowy pływalni miejskiej w Stargardzie, firmy Erbud. Trwały ostateczne prace wykończeniowe w zakresie budowlanym, instalacji elektrycznej i teletechnicznej, prace w zakresie instalacji sanitarnych zewnętrznych i wewnętrznych oraz w zakresie zagospodarowania terenu. Firma Erbud zgłosiła zakończenie robót w dniu 26 sierpnia. Inwestycja została odebrana przez Państwową Straż Pożarną, Powiatowy Inspektorat Sanitarny oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. 3 września udzielono pozwolenia na użytkowanie rozbudowanej i przebudowanej Pływalni Miejskiej.

Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji powoli zdradzają ofertę, z jakiej mieszkańcy będą mogli korzystać po uruchomieniu AquaStar. W wyremontowanej pływalni będzie można korzystać m.in. z saun. OSiR nawiązał współpracę z doświadczonym sauniarzem, który w ramach oferty będzie organizował rytuały saunowe. - Chcemy, byście w naszej strefie czuli się komfortowo. Abyście w saunach odpoczęli po całym dniu lub tygodniu pracy. A przypomnijmy, że do dyspozycji naszych klientów będą m.in. sauna sucha, biosauna, łaźnia parowa, ścieżka Kneippa, prysznice wrażeń, tepidarium. Wzbogacenie oferty o rytuały saunowe, z unoszącymi się zapachami sprawi, że będziecie czuli się jak w raju- zapewniają pracownicy OSiR.

Znany jest już także harmonogram zajęć nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, dorosłych i seniorów. Na wszystkie zorganizowane zajęcia obowiązywać będą karnety 4 lub 8-wejściowe, które będzie można nabyć w recepcji lub on-line. Wyjątek stanowi Akademia Malucha dla dzieci do 7. roku życia, gdzie obowiązywać będą zapisy telefoniczne. Jak informują pracownicy OSiR planowane otwarcie pływalni AquaStar ma nastąpić do końca września.

Modernizacja pływalni miejskiej przy ul. Szczecińskiej realizowana jest w ramach projektu "Poprawa efektywności energetycznej budynku pływalni miejskiej w Stargardzie- przebudowa i rozbudowa". Projekt ten realizowany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Celem głównym projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynku pływalni miejskiej OSiR Stargard Sp. z o.o. W efekcie obniżone zostanie zapotrzebowanie budynku na ciepło i energię elektryczną, co przełoży się na mniejsze zanieczyszczenie powietrza oraz na jakość życia mieszkańców Stargardu. Budżet zadania wyniósł 39 288 932,27 zł.

Wejdź i dowiedz się więcej na profilu fb AquaStar - TUTAJ


 Źródło foto: fb AquaStar

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA