Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Rachmistrz zapuka do drzwi

Dodano: 3 miesiące temu

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Rachmistrz zapuka do drzwi

Każdy może sam się spisać przez internet. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają też wywiady telefoniczne lub przychodzą do domów. Nie trzeba się tego obawiać. Każda osoba spisująca ma swój identyfikator. Można go sprawdzić, dzwoniąc na infolinię – tel. 22 279 99 99 (wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza) lub wchodząc na stronę internetową www.rachmistrz.stat.gov.pl.
 

Warto też pamiętać, że rachmistrz zadzwoni do nas tylko z numeru 22 828 88 88. W razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba sprawdzić, z kim mamy do czynienia. Jednocześnie nie musimy obawiać się rozmowy z rachmistrzem – przez telefon albo osobiście. U niego wszystkie informacje są bezpieczne. Na potwierdzenie swojej tożsamości powinien pokazać identyfikator z indywidualnym numerem, imieniem i nazwiskiem, ze zdjęciem oraz hologramem.
 

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej.
 

Cały czas można także spisać się samemu przez internet na stronie www.spis.gov.pl. Inna opcja to telefon pod nr 22 279 99 99 (wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 1 – spisz się przez telefon). W Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 jest również stanowisko do samospisu online. Chęć skorzystania z niego można zgłaszać telefoniczne – 91 577 50 67, od poniedziałku do piątku 8:00 – 16:00.
 

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka