Dzisiaj jest: 22.6.2021, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Już wkrótce, już za moment ruszy tak wyczekiwany przez artystów i przez stargardzian ArtFestiwal.

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Dwudniowe wydarzenie, do którego przygotowania trwają kilka miesięcy, a które daje tak wiele radości. Wyczekiwane podwójnie, ponieważ zeszłoroczna edycja z powodu pandemicznych obostrzeń odbywała się wyłącznie w rzeczywistości wirtualnej, dlatego też apetyt na kulturę jest bardzo duży. Będzie to już 5 raz kiedy będziemy mogli zakosztować sztuki i obcować z nią bez żadnych ograniczeń i być wreszcie bliżej niej i bliżej siebie  nawzajem.

Powstanie ArtFestiwalu zawdzięczamy stargardzkiej artystce Bernardetcie Wdzięcznej, której przyświecała idea propagowania kultury w szerokim zakresie, ogólnie dostępnej, bezpłatnej, dla wszystkich, po to byśmy mogli nacieszyć zmysły i poznawać lokalną brać artystyczną oraz ich prace. 

Czego możemy się spodziewać po tym wydarzeniu. Oczywiście sztuki w przeróżnym wydaniu, począwszy od kilku wystaw malarstwa, poprzez fotografię, rzeźbę, rękodzielnictwo, taniec, śpiew, a kończąc na całkowitym novum, czyli Studiem Festiwalowym z nagrywaniem na żywo kolejnych wywiadów przez Stowarzyszenie Artystyczne B-moll & MDK.

Prawie 70 uczestników z pewnością zadowoli gusta stargardzian, którzy postanowią wziąć udział w tym wydarzeniu, które odbędzie się w przestrzeni publicznej naszego miasta.
Poniżej prezentujemy niezbędne 2 grafiki, które pozwolą przed rozpoczęciem festiwalu zapoznać się z artystami i miejscami, w których się pojawią.

 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ


Materiały będą oczywiście dostępne w wersji papierowej w trakcie trwania imprezy w Stargardzkim Centrum Kultury oraz punkcie informacyjnym zlokalizowanym w Teatrze Letnim.

Z pewnością każdy z nas podzieli wystawiających na minimum 2 grupy:
- znam artystę, interesuje się tę gałęzią sztuki,
- nie znam, nie widziałem, ale nowych doznań nigdy nie za wiele.
A my proponujemy postarać się odwiedzić jak największą ich liczbę, pamiętając jednak o zachowaniu prawidłowej proporcji między ilościową a jakościową porcją artystycznych doznań. A po zakończeniu festiwalu na forach internetowych będziemy się mogli wypowiedzieć czy 2 dni to czas wystarczający, czy może mało.

Do zobaczenia na trasie ArtFestiwalu. Niech przyświeca nam hasło: kultury nigdy nie za wiele.
A pod postem na Fb postawmy lajka, tym którzy nam tę kulturę organizują.

 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększNajedź kursorem na grafikę, kliknij i przejdź do Pizzeria Bazylia
Nie schodź ze szlaku. Zamów pizzę z dostawą.


Sponsor materiału

Materiał sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dni Stargardu 2021. Photos by Anna Wardal