Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Pol'and'Rock Festival tylko dla zaszczepionych, a i tak zapowiadają się tłumy

Dodano: tydzień temu Autor:

Pol'and'Rock Festival już 29-31 lipca dla 20 tysięcy osób, ale tylko dla zaszczepionych

Pol'and'Rock Festival tylko dla zaszczepionych, a i tak zapowiadają się tłumy

Po rocznej przerwie powraca Pol'and'Rock Festival, jednak tegoroczna edycja ma odbyć się w ścisłym reżimie sanitarnym. To jednak nie odstrasza potencjalnych widzów i zapowiadane są tłumy spragnionych muzyki fanów imprezy.

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival odbędzie się na Lotnisku Makowice-Płoty w województwie Zachodniopomorskim (zaledwie 65 km od Stargardu). Imprezę zaplanowano na 29-31 lipca.
Już teraz wiadomo, że festiwal odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym i co ważne, będą obowiązywały bilety. Wejściówki w cenie 49 zł mają pokryć szybki test na Covid-19, maseczkę czy środki do dezynfekcji.

Najważniejszą jednak informacją jest, że udział będą mogły wziąć tylko osoby zaszczepione. Z jednej strony to pewnego rodzaju gwarancja dla zbiorowego bezpieczeństwa uczestników, z drugiej jednak pewnego rodzaju dyskryminacja – chociaż mówimy tu o prywatnej imprezie, na której można takie warunki postawić. Organizatorzy planują maksymalną liczbę uczestników festiwalu na 20 000 osób wyłącznie z certyfikatami potwierdzającymi zaszczepienie. Decyzja wywołała mieszane uczucia, zwłaszcza wśród osób, które nie chcę się szczepić.

Przed wydaniem decyzji o koncercie wyłącznie dla zaszczepionych, organizatorzy zapytali publiczność odnośnie formy festiwalu – 250 dowolnych osób czy 20 tysięcy ze ścisłymi restrykcjami. Publiczność w zdecydowanej większości wybrała drugą opcję i ta też zostanie ostatecznie wcielona w życie.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2