Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Na te warsztaty w SCK może uczęszczać każdy, bez względu na wiek

Dodano: 3 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

W Stargardzkim Centrum Kultury ruszyła Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa, w której każdy będzie mógł sprawdzić się w roli reportera.

Na te warsztaty w SCK może uczęszczać każdy, bez względu na wiek

W Stargardzkim Centrum Kultury ruszyła Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa, w której każdy będzie mógł sprawdzić się w roli reportera. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek. Jest to element projektu "Stargardzka Koalicja dla Seniora".

Twarzą Pracowni Lokalności i Dziennikarstwa została Aleksandra Zalewska-Stankiewicz, doświadczona stargardzka dziennikarka, reporterka i konferansjerka. Pod jej czujnym okiem w SCK będzie można szlifować warsztat dziennikarski. Na zajęcia może zapisać się każdy, bez względu na to czy uczy się, pracuje, studiuje czy jest na emeryturze. - Czekamy na ludzi pełnych pasji do mówienia, nagrywania, pisania i opowiadania. Jeśli miasto Stargard leży Wam głęboko w sercu to zapraszamy do nowej pracowni- informuje SCK.

Przestrzeń dla zainteresowanych miastem

Prowadząca warsztaty Aleksandra Zalewska-Stankiewicz tłumaczy, że Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa ma być przestrzenią do realizacji dla tych osób, które są zainteresowane miejskimi wydarzeniami, a jednocześnie mają w sobie dziennikarskiego bakcyla. - Do naszej SCK-owskiej redakcji zapraszamy miłośników słowa pisanego i mówionego, bez względu na wiek. Cel jest taki, aby Pracownia była nie tylko miejscem, w którym będą powstawać ciekawe materiały prasowe, radiowe i filmowej, ale też interesujące lokalne inicjatywy- mówi dziennikarka.

O nowej Pracowni opowiada także Dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury, Joanna Tomczak. - Zależy nam na tym, aby w SCK tworzyć przestrzeń do odkrywania talentów i rozwijania pasji. Dziennikarstwo to dziedzina, która pobudza i wzbogaca wiedzę w różnych dziedzinach życia. To może być piękna pasja, ale i sposób na życie. Wierzymy, że znajdą się mieszkańcy zainteresowani taką działalnością- mówi Dyrektor. Dodaje również, że Pracownia ma też ogromną wartość dodaną, bo uczestnicy będą pisać i opowiadać o sprawach stargardzkich, tworząc tym samym poczucie wspólnoty i chęci do dzielenia się tematami, które są ważne dla mieszkańców. - Chcielibyśmy, aby ta lokalność wzmacniała w uczestnikach chęci do pisania, dzielenia się słowem i do własnego rozwoju- mówi Joanna Tomczak.

Aby zgłosić chęć dołączenia do zespołu Pracowni Lokalności i Dziennikarstwa wystarczy wysłać email na adres sekretariat@sck.stargard.pl albo zgłosić się przez facebookowy profil SCK. - Nie czekaj, wyślij wiadomość już dziś, Zapraszamy!- zachęca SCK.

Nie tylko dla najmłodszych, ale również dla seniorów

Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa jest elementem projektu "Stargardzka Koalicja dla Seniora". Realizuje go SCK we współpracy z Fundacją "Serce dla Wszystkich" i Stowarzyszeniem Artystycznym B-moll. - Projekt jest kompilacją małych inicjatyw przygotowanych przez różne osoby, które skierowane są do osób 60+. Kolejny raz udało się zaangażować ludzi i mam nadzieję, że wspólnie zrobimy kilka fajnych rzeczy dla seniorów, co zaowocuje nowymi pomysłami na przyszłość- mówi Tomasz Sobolewski, Prezes Fundacji "Serce dla Wszystkich".

Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa seniorów na terenie powiatu stargardzkiego oraz poprawa bezpieczeństwa osób 60+ w dobie pandemii. Sytuacja, w jakiej obecnie się znajdujemy, znacznie ograniczyła aktywność seniorów oraz ilość działań z ich udziałem. Organizatorzy planują warsztaty Treningu Pamięci i komunikacji z elementami Artekinezjologii, Trening Mindfulness Awarenes Compassion MAC, poradnictwo socjalne, prawne, konsumenckie i psychologiczne, a także kampanię promującą bezpieczeństwo związanie z funkcjonowanie seniora w sieci i innych sytuacjach, w których seniorzy mogą czuć się zagrożeni. Zrealizowany zostanie również cykl wywiadów, które będą dostępne w sieci, odbędą się warsztaty fotograficzne powiązane z historią naszego miasta oraz zaaranżowane zostanie miejsce spotkań dla seniorów, gdzie będą mogli usiąść, wypić kawę, przeczytać poezję, książkę, zagrać w szachy lub posłuchać dobrej muzyki. Na realizację projektu Fundacja otrzymała dotację z programu "Aktywni+" w kwocie 150 000 zł.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja