Dzisiaj jest: 28.9.2024, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Trzecie miejsce PGE Spójni Stargard na koniec sezonu

To ostatni turniej PGE Spójni Stargard w młodzieżowych rozgrywkach PZKosz o mistrzostwo Polski w tym sezonie.

PGE Spójnia Stargard w kategorii do lat 13 pojechała na półfinałowy turniej do Żyrardowa. Zajęła w nim trzecie miejsce i nie awansowała do najlepszej ósemki.

Kluczowy był pierwszy pojedynek przegrany z gospodarzami 74:82. Rywale cały czas przeważali - rekordowo 78:64. Zdecydowały pudła z rzutów wolnych. Nasi koszykarze trafili tylko 22/54 prób. Mikołaj Hensler zdobył w tym meczu 25 punktów. Trafił 8/16 prób z gry i 9/22 rzutów wolnych. Miał również osiem zbiórek. Marcel Ziemięcki dołożył 16 punktów, a Michał Sawicki 13 "oczek" i dziewięć zbiórek.

Drugi rywal był zdecydowanie mocniejszy. Akademia Koszykówki Komorów z kompletem trzech wysokich zwycięstw tryumfowała w całym turnieju. Z PGE Spójnią Stargard wygrała 98:68. Dla naszej drużyny 28 punktów i 12 zbiórek uzyskał Mikołaj Hensler. Trafił 9/19 prób z gry i 10/16 rzutów wolnych i był jedynym koszykarzem z dwucyfrowym dorobkiem.

Po dwóch dniach losy awansu były rozstrzygnięte. W czołowej ósemce obok ekipy z Komorowa znalazła się UKS Trójka Żyrardów. PGE Spójnia Stargard w meczu o trzecie miejsce w turnieju zmierzyła się natomiast z UKS 7 Trefl Sopot i wygrała 78:71.

Zaczęło się od prowadzenia 6:2, ale rywale odpowiedzieli serią dziewięciu punktów. Po pierwszej kwarcie było 16:16, a po drugiej 37:31 dla Biało-Bordowych, którzy w tej części mieli nawet 11 "oczek" przewagi. W końcówce spotkania prowadzili natomiast 76:62, ale lepiej finiszowali rywale i o połowę zniwelowali różnicę. Mikołaj Hensler miał 32 punkty (9/15 z gry i 14/21 z rzutów wolnych) oraz 10 zbiórek. Michał Sawicki dołożył 12 punktów i dziewięć zbiórek.