Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Kibice wrócili po długiej przerwie. Trzecie miejsce PGE Spójni Stargard

Stęsknieni koszykówki na żywo kibice wsparli młodych koszykarzy gorącym dopingiem.

Od piątku do niedzieli w Stargardzie odbywał się półfinał mistrzostw Polski do lat 15. Młodzieżowe zawody były pierwszą okazją po siedmiu miesiącach, żeby kibice w naszym mieście mogli zobaczyć koszykówkę na żywo. Nie zabrakło gorącego dopingu. Była też okazja do spotkań ze znajomymi i koszykarskich dyskusji.

Gospodarze zajęli trzecią lokatę i nie awansowali do finałowego turnieju. Najlepsza okazała się UKS Jagiellonka Warszawa, która odniosła komplet zwycięstw. Awansował też Exact Systems Śląsk Wrocław.

W piątkowym meczu PGE Spójnia przegrała z Jagiellonką 62:64. To było bardzo wyrównane spotkanie i można żałować straconej szansy na zwycięstwo. Jeszcze na początku czwartej kwarty było 51:46 dla drużyny prowadzonej przez trenera Michała Trypucia. W końcówce był remis, a decydujący rzut trafili rywale, choć czasu na odpowiedź było jeszcze sporo. W tym spotkaniu Michał Kołodziejski zdobył 21 punktów i 13 zbiórek, a 15 zbiórek miał Szymon Kawiak.

Sobotni mecz to wysokie zwycięstwo 67:39 nad Nysą Kłodzko. Liderem ponownie był Michał Kołodziejski. Zaczął od 10 punktów, a skończył z 17 "oczkami" i 10 zbiórkami. Fabian Ślusarczyk zdobył 14 punktów (5/6 z gry).

Po dwóch meczach sytuacja nie była skomplikowana. O drugie miejsce premiowane awansem w bezpośrednim starciu rywalizowały w niedzielę PGE Spójnia i Exact Systems Śląsk. To spotkanie zdecydowanie wygrali goście z Wrocławia (72:52). Po trzech kwartach mieli oni nawet 27 "oczek" przewagi. Przyjezdni zdobywali dużo łatwych punktów z kontrataków i byli zdecydowanie lepsi. Dla naszej drużyny 16 punktów i siedem zbiórek uzyskał Szymon Kawiak.