Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Szymon Górski wyróżniony w konkursie Grand Press Photo 2021

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Fotografia Szymona Górskiego, fotoreportera z powiatu stargardzkiego, została wyróżniona w tegorocznym konkursie Grand Press Photo 2021.

Szymon Górski wyróżniony w konkursie Grand Press Photo 2021

Fotografia Szymona Górskiego, fotoreportera z powiatu stargardzkiego, została wyróżniona w tegorocznym konkursie Grand Press Photo 2021.

W zeszłym tygodniu rozstrzygnięty został konkurs Grand Press Photo 2021. Swoje miejsce miał w nim również powiat stargardzki. Zdjęcie Szymona Górskiego z Dolic zostało wyróżnione przez firmę Provident Polska w kategorii Życie codzienne. Przedstawia ono mieszkańców Domu Pomocy Społecznej podczas zajęć w czasie pandemii. Na zdjęciu mieszkanka na wózku inwalidzkim pomimo swojej niepełnosprawności aktywnie udziela się w życiu codziennym domu, rozgrywając mecz badmintona z terapeutką. - Zdjęcie to element całego materiału fotograficznego jaki wykonałem, aby można było pokazać w mediach jak w czasie pandemii Covid-19 żyją ludzie mieszkający w DPS i jak się realizują w swoim domu pomimo zamknięcia od świata zewnętrznego- mówi Szymon Górski.

 

Najedź kursorem na zdjęcie, kliknij i powiększ


Autor zdjęcia nie krył emocji po wyróżnieniu na gali Grand Press Photo 2021. - Dziękuję Fundacji Milon i tym, których uwieczniam na zdjęciach, to o Was i dla Was. Dziękuję za możliwość fotografowania w tym wspaniałym miejscu, jakim jest DPS Dolice, gdzie mieszkają i pracują wspaniali ludzie- mówi Szymon Górski. To nie pierwsze wyróżnienie tego stargardzkiego fotoreportera w prestiżowym konkursie organizowanym przez redakcję Press. W zeszłym roku autor otrzymał Nagrodę Internautów w kategorii Sport za zdjęcie, na którym starszy brat pociesza sfaulowanego zawodnika z dziecięcej drużyny gminy Dolice.

Fotografia Szymona Górskiego to nie jedyny stargardzki akcent w konkursie magazynu Press. Pierwsze miejsce w kategorii Środowisko zdobył szczeciński fotoreporter Marcin Bielecki. Nagrodzona fotografia przedstawia stado jeleni, które w lutym wpadło pod lód jeziora Ińsko i już się spod niego nie wydostało. Fotografia została wykonana w nowoczesnej technologii, z użyciem drona.

Organizowany przez Press Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy w Polsce środowiskowy konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Tradycją tego konkursu jest, że przewodniczący jury i osoba, do której należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć, jest laureat World Press Photo. Wszystkie fotografie, które trafiają do finału, są prezentowane na wystawie pokonkursowej.

Galeria zdjęć: TUTAJ

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2