Dzisiaj jest: 17.5.2021, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Wyjątkowa zabawa matematyczna dla chętnych, którzy zarejestrują się w konkursie online.

Dodano: 3 tygodnie temu

Czy można bawić się matematyką?

Wyjątkowa zabawa matematyczna dla chętnych, którzy zarejestrują się w konkursie online.

Wtajemniczeni są zdania, że jak najbardziej. Do zgłębiania tajemnic Królowej Nauk a przy okazji dobrej zabawy w gąszczu liczb i wzorów w poszukiwaniu rozwiązań, zaprasza uczniów szkół powiatu stargardzkiego organizator ogólnopolskiego konkursu, rozgrywanego w trybie online pod hasłem: „Top Maths”. Matematyczną rywalizację w wirtualnej formie zaplanowano w czwartek, 29 kwietnia. Organizatorzy chociaż w taki sposób  chcą podtrzymać w dobie pandemii tradycję olimpiad i rozgrywek- przenosząc do sieci konkursową zabawę. Zachęcają jednocześnie- również tych nieprzekonanych- do pogłębiania wiedzy przydatnej w zgłębianiu tajemnic matematyki.
 

Ogólnopolski konkurs matematyczny „Top Maths” adresowany jest do wszystkich, którzy darzą sympatią  Królową Nauk, chcąc poznać jeszcze więcej tajemnic i możliwości w nieskończonej kombinacji liczb, wzorów i definicji. W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno uczniowie na każdym poziomie edukacji, jak i osoby dorosłe.
 

W matematycznych rozgrywkach (lub rozrywkach) można uczestniczyć za pośrednictwem portalu edukacyjnego labofii.net w czwartek, 29 kwietnia 2021 r. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w serwisie.  Konkurs zostanie rozegrany w kategoriach wiekowych: klasy 1- 3, 4- 6 , 7- 8 oraz szkoła średnia i dorośli.
 

Uczestnicy zabawy zmierzą się z pytaniami, przygotowanymi z wykorzystaniem najnowszej podstawy programowej przez nauczycieli matematyki. Uczniowie klas ósmych i maturzyści mogą  więc zapewnić sobie doskonały trening przed podejściem do egzaminu.
 

Zainteresowani konkursem więcej szczegółowych informacji znajdą pod podanym niżej adresem: https://www.labofii.net/topmaths
 

Jest więc możliwość zweryfikowania swojej wiedzy przy okazji zabawy online, a także odkrycia tajników Królowej Nauk, które być może poprowadzą ku nowym rozwiązaniom.
 

Tekst zilustrowany widokiem tablicy ze wzorami, matematycznymi, definicjami oraz zadaniami do rozwiązania.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA