Dzisiaj jest: 17.5.2021, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Przyznano dofinansowanie wybranych projektów z Rządowego Funduszu Dróg. Na liście inwestycji- odcinek drogi powiatowej w Brudzewicach.

Dodano: miesiąc temu

Dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Dróg otrzymał Powiat Stargardzki na przebudowę odcinka drogi powiatowej 1726 Z w miejscowości Brudzewice.

Przyznano dofinansowanie wybranych projektów z Rządowego Funduszu Dróg. Na liście inwestycji- odcinek drogi powiatowej w Brudzewicach.

To kolejny projekt, obok realizowanej obecnie przebudowy drogi w Kunowie (gmina Kobylanka), który otrzymał finansowe wsparcie na wniosek władz powiatu.
 

Zgodnie z treścią wniosku złożonego przez Powiat Stargardzki, przyznane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg umożliwi rozpoczęcie przebudowy odcinka drogi o długości niespełna kilometra. Prace zaplanowano w Brudzewicach, na wysokości skrzyżowania z drogą 1731 Z w kierunku Pęzina. Koszt realizacji projektu oszacowano na 2,5 mln zł. Połowę tej kwoty (1,25 mln zł) pokryje dofinansowanie z rządowego funduszu. Resztę sfinansuje Powiat Stargardzki razem z Gminą Suchań, która przekaże swoją część w ramach wkładu własnego. Wstępnie założono, że odcinek drogi w Brudzewicach po przebudowie, powinien być gotowy we wrześniu tego roku.
 

Ogółem z Rządowego Funduszu Dróg samorządy gmin, miast i powiatów Pomorza Zachodniego otrzymały ponad 105,4 mln zł. W ramach naboru na 2021 r. rekomendowano 59 nowych projektów, w tym 18 powiatowych i 41 gminnych.
 

Powiat Stargardzki od chwili utworzenia funduszu aplikował o dofinansowanie poszczególnych projektów razem z gminami, które w ramach umów partnerskich uczestniczyły w realizacji inwestycji. Przebudowano dzięki temu m.in.: ul. Jana Pawła II w Dobrzanach oraz odcinek drogi powiatowej Szadzko- Dobrzany. Gruntownej przebudowy ulicy Wojska Polskiego doczekali się również mieszkańcy Dolic, wcześniej nową nawierzchnię i chodniki ułożono w Krępcewie (na docinku drogi powiatowej Stargard- Dolice). Odcinki dróg po modernizacji zostały przekazane także w Marianowie (ulica Stargardzka) oraz w Słodkowie, usprawniając dojazd drogą powiatową do Suchania.
 

Jednym z większych projektów zrealizowanych przy wsparciu z Rządowego Funduszu Dróg, okazała się natomiast przebudowa ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie.
 

Rozległa sieć dróg na terenie powiatu obejmuje łącznie 474 km. Biorąc pod uwagę potrzeby inwestycyjne i remontowe, Powiat Stargardzki będzie ubiegał się dalej o wsparcie ze źródeł zewnętrznych- także w kolejnych edycjach rządowego funduszu- dążąc do poprawy stanu technicznego kluczowych dla mieszkańców odcinków dróg powiatowych.
 

Na zdjęciu: wjazd do Brudzewic drogą powiatową- w stronę Barzkowic i Pęzina. 

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA