Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Uwaga kierowcy! Od czwartku jeździmy inaczej przez węzeł Kijewo

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W środę, 21 kwietnia, na remontowanym węźle Kijewo rozpoczęło się wprowadzanie zmiany w organizacji ruchu.

Uwaga kierowcy! Od czwartku jeździmy inaczej przez węzeł Kijewo

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i uważnie patrzeć na oznakowanie.

Już w środę kierowcy jadący do centrum Szczecina od strony Stargardu napotkali znaczne utrudnienia w ruchu. Z powodu przygotowań do zmiany organizacji ruchu na remontowanym węźle Kijewo korek samochodów sięgał aż ul. Przyszłości w Płoni. Przejazd tym kilkukilometrowym odcinkiem znacznie się wydłużył.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmiana organizacji ruchu nastąpi w czwartek, 22 kwietnia. Tego dnia zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia DK 10 w stronę Stargardu. Ruch pojazdów wjeżdżających do Szczecina i wyjeżdżających z niego będzie odbywał się dwukierunkowo na nowym wiadukcie jezdnią w stronę miasta. Natomiast w piątek, 23 kwietnia, zamknięta zostanie jezdnia autostrady A6 w stronę Kołbaskowa. Ruch będzie odbywał się w obu kierunkach jezdnią przeciwległą w stronę Gdańska i Świnoujścia. Zamknięta zostanie także relacja Świnoujście-Stargard.

Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Drogowcy spodziewają się, że nowa organizacja ruchu utrudni szczególnie przejazd aut od strony Szczecina w kierunku Stargardu. Kierowcy wyjeżdżający z miasta będą musieli za skrzyżowaniem z ulicą Zwierzyniecką i Kurzą oraz Niedźwiedzią przejechać przez przewiązkę na przeciwległą jezdnię. Jak informuje GDDKiA relacja Szczecin-Świnoujście będzie zachowana, ale przez nową łącznicę Kołbaskowo-Stargard, także zjazd na Świnoujście będzie o 300 m dalej niż dotychczas. Kierowcy jadący w stronę Kołbaskowa muszą pozostać na starej jezdni, gdyż relacja Szczecin-Kołbaskowo będzie obsługiwana przez dotychczasową łącznicę.

​​​​​​​Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Przebudowa węzła Kijewo to jedna z najdłużej trwających inwestycji drogowych w Szczecinie. Po problemach głównego wykonawcy, firmy Energopol, która ogłosiła upadłość, prace nabierają tempa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie podpisała już umowę z firmą Budimex, która dokończy inwestycję.  Prace w ostatnim etapie przebudowy węzła Kijewo obejmą wykonanie nowego wiaduktu nad autostradą A6 w ciągu jezdni DK10 w stronę Stargardu wraz z przebudową jezdni DK10. Na autostradzie A6 zostaną usunięte ostatnie stare betonowe płyty i w ich miejsce powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Wzdłuż autostrady zostaną wykonane jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. Powstaną również nowe łącznice, cztery po stronie południowej i dwie po stronie północnej. Prace mają zakończyć się w lipcu przyszłego roku.

Źródło: GDDKiA Oddział w Szczecinie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2