Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Kolejne testery narkotyków dla stargardzkich policjantów

Dodano: 8 miesięcy temu

Dzisiaj w sali stargardzkiego starostwa odbyło się przekazanie zakupionych dla stargardzkich policjantów 40 sztuk testerów narkotyków Dräger DrugTest 5000 STK.

Kolejne testery narkotyków dla stargardzkich policjantów

To kolejne już wsparcie ze strony stargardzkiego samorządu, które ukierunkowane jest na wspólne działania na rzecz zwiększenia poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.
 

Kierowanie autem po zażyciu narkotyków jest tak samo niebezpieczne jak kierowanie po alkoholu. To substancje, które negatywnie wpływają na organizm ludzki. Nieodpowiedzialność kierowców polegająca na prowadzeniu pojazdów zarówno po narkotykach, czy alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drodze nie tylko dla nich samych, ale także dla osób postronnych, pozostałych uczestników ruchu drogowego.
 

Przeprowadzanie dużej liczby kontroli kierujących pozwala mundurowym na wyeliminowanie z dalszej jazdy tych, którzy pomimo wielu apeli zlekceważyli przepisy, a także ludzkie zdrowie i życie. Testy DrugTest 5000 STK pozwalają na sprawdzanie do 8 klas narkotyków.
 

Przekazanie, w którym udział wzięli Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska, Wicestarosta Łukasz Wilkosz, Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Irena Agata Łucka, insp. Robert Nowak Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie odbyło się w sali konferencyjnej stargardzkiego starostwa. Podczas spotkania starosta stargardzki Pani Iwona Wiśniewska dziękowała szefowi stargardzkich policjantów za ich codzienną służbę, za szeroko pojęte bezpieczeństwo na rzecz mieszkańców powiatu stargardzkiego.
 

Codzienna służba stargardzkich mundurowych to dbanie nie tylko o ład i porządek publiczny na terenie naszego powiatu, ale także dbanie o bezpieczeństwo na drogach. Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku stargardzcy mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 41 nietrzeźwych kierujących, a także 21 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem środków odurzających.
 

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, że zawsze na kogoś ktoś, gdzieś czeka – pozwólmy sobie i innym bezpiecznie wrócić do domów. Bądźmy odpowiedzialni !!!

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA