Dzisiaj jest: 17.5.2021, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Przejazd kolejowy w Dolicach ponownie zamknięty od poniedziałku 19 kwietnia

Dodano: miesiąc temu

Modernizacja magistrali kolejowej Szczecin- Poznań

Przejazd kolejowy w Dolicach ponownie zamknięty od poniedziałku 19 kwietnia

w coraz większym stopniu oddziałuje także na lokalny ruch w miejscowościach, gdzie trwają prace związane z gruntowną przebudową stacji i przystanków. Zanim podróżni odczują jej efekty (przejazd na odcinku Szczecin- Poznań  ma skrócić się łącznie o ok. 50 minut najszybszym pociągiem Inter City), czeka nas szereg utrudnień.  Doświadczają ich mieszkańcy Grzędzic i Reptowa odcięci od przejazdów kolejowych- to samo czeka również kierowców i mieszkańców w Dolicach.
 

Od poniedziałku 19 kwietnia ponownie zamknięty zostanie przejazd kolejowy w Dolicach, w związku z przebudową układu torowego stacji.  Przejazd będzie nieczynny do 19 czerwca 2021 r. Zmiany w organizacji ruchu dla mieszkańców Dolic okażą się równie istotne, tym bardziej że inwestycja obejmuje biegnący przez stację odcinek drogi wojewódzkiej 122.  Na czas robót wytyczono objazdy drogami powiatowymi przez Strzebielewo, Krępcewo do Piasecznika.
 

Zamknięcie przejazdu oznacza utrudniony dojazd do nieruchomości, zlokalizowanych po drugiej stronie stacji (m.in. w kierunku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wiśniowej). Planowane zamknięcie przejazdu utrudni również  ruch po drodze wojewódzkiej Krajnik Dolny- Krzywin- Banie-Pyrzyce- Dolice-  Piasecznik.
 

Wykonawca robót przeprasza za utrudnienia, zamieszczając mapkę  objazdu- obowiązującego w Dolicach, w terminie 19 kwietnia- 19 czerwca 2021 r.
 

Na zdjęciu: widok remontowanej stacji w Dolicach- fot. Zdzisław Górski.

Tekst zilustrowano także mapką z obowiązującym od 19 kwietnia objazdem  odcinka drogi wojewódzkiej nr 122.
 

Najedź kursorem, kliknij i powiększ

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA