Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Podsumowanie okresu świątecznego w powiecie stargardzkim

Dodano: 8 miesięcy temu

Dla policjantów okres świąt to zawsze czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Podsumowanie okresu świątecznego w powiecie stargardzkim

Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.
 

W okresie od 2 do 6 kwietnia stargardzcy mundurowi interweniowali łącznie 258 razy. Policjanci prewencji zatrzymali łącznie 8 sprawców przestępstw kryminalnych oraz 4 osoby poszukiwane. Dwóch zatrzymanych sprawców uszkodzenia ciała za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
 

Funkcjonariusze ruchu drogowego w okresie świątecznym ujawnili 102 wykroczenia, z czego 51 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Zatrzymanych zostało także dwóch kierujących, którzy prowadzili auta będąc w stanie nietrzeźwości.
 

Podczas tegorocznych świąt stargardzcy policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Mniejszy ruch na drogach nie jest nigdy gwarancją bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Kontroli drogowych można było spodziewać się na głównych trasach prowadzących przez nasz powiat, ale także tam, gdzie mieszkańcy wskazali punkty na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak zawsze, nie było żadnej tolerancji dla pijanych kierowców oraz dla agresji na drodze.
 

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA