Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Powiatowe jednostki w stanie pandemii- raport z działalności na spotkaniu ze Starostą w trybie zdalnym.

Dodano: miesiąc temu

Spotkanie ze Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską dyrektorów szkół i powiatowych jednostek, miało miejsce niemal w rocznicę wybuchu epidemii COVID- 19.

Powiatowe jednostki w stanie pandemii- raport z działalności na spotkaniu ze Starostą w trybie zdalnym.

Siłą rzeczy zdominowały je informacje o działalności jednostek w warunkach, daleko odbiegających od normalności. Mimo utrudnień i obowiązujących obostrzeń, był jednak czas na przekazanie dobrych wiadomości…
 

W trakcie spotkania w trybie zdalnym ze Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską, a także Wicestarostą Łukaszem Wilkoszem i oraz Ireną Agatą Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu, dyrektorzy szkół informowali przede wszystkim o przebiegu i organizacji próbnych matur, przeprowadzonych tym razem w stacjonarnej formie. I Liceum Ogólnokształcące przekazało natomiast, że kadra nauczycielska została już zaszczepiona oczekując drugiego terminu szczepienia, wyznaczonego na 10 maja.
 

Z kolei dyrektor II LO sygnalizował problemy natury socjalno- bytowej poszczególnych uczniów, jakie pojawiły się przy okazji nauczania zdalnego i reakcji szkoły, udostępniającej sprzęt komputerowy osobom wywodzącym się z rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Biorąc pod uwagę warunki lokalowe niektórych swoich uczniów, II LO  udostępnia im również pomieszczenia do nauki.
 

Zespół Szkół nr 1 pochwalił się natomiast frekwencją po zakończonym półroczu, oceniając, że okazała się nawet nieco większa niż zazwyczaj. Po egzaminach zawodowych w trybie stacjonarnym, szkoła kontynuuje obecnie drobne prace remontowe, korzystając z warunków nauki zdalnej.
 

Zespół Szkół nr 2 przekazał natomiast informacje o 277 osobach zakwalifikowanych do letnich egzaminów zawodowych oraz projektach edukacyjnych, realizowanych przez szkołę u pracodawców w ramach zawartych umów. ZS 2 zakończył także projekt wart ponad 1 mln zł finansowany z funduszy unijnych „Dostosowanie jakości kształcenia do rynku pracy”, rozpoczynając kolejny- tym razem pod hasłem „Konkurencyjni zawodowcy”. Stargardzka „piątka” wypożyczyła również uczniom 30 laptopów do nauki zdalnej i po raz kolejny zmuszona była do przełożenia obchodów swego 70- lecia.
 

Dobre wieści do przekazania miał natomiast dyrektor Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych- już w nowej siedzibie przy ul. Ceglanej, która przebudowano siłami kadry i uczniów w ramach praktyk zawodowych, z dofinansowaniem powiatowego budżetu. Przy okazji pojawił się również wątek ścisłej współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego, dostarczającym wykonane u siebie meble dla „Budowlanki”. CKZ po pandemicznej przerwie wznowiło też zajęcia w  ramach praktyk zawodowych.
 

Zespół Szkół nr 5 poinformował także  o zakończeniu urządzania nowej sali komputerowej, oraz przeprowadzonym we własnym zakresie pracom elektrycznym i budowlanym w pomieszczeniach szkoły.
 

Był również czas na „wieści z pierwszej linii frontu”, które przekazał zebranym dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego ZOZ,  przygotowującego się do szczytu trzeciej fali pandemii. Biorąc pod uwagę warunki, zapewniono inne wejścia do szpitalnych poradni, dbając też o taką liczbę pacjentów, by uniknąć tłoku w pomieszczeniach. Szpital pełniąc rolę punktu węzłowego, przeprowadza też dziennie ok. 100 szczepień. Najnowsze dane z 12 marca  2021 r., to blisko 1842 zaszczepionych medyków, pielęgniarek i farmaceutów oraz 1374 nauczycieli z terenu powiatu.
 

Podległe Powiatowi Stargardzkiemu jednostki starają się zatem funkcjonować w sytuacji dalekiej od normalności, gotowe na scenariusze pisane przez kolejne tygodnie rozpoczętego już drugiego roku pandemii.
 

Na zdjęciu Zarząd Powiatu: Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Wicestarosta Łukasz Wilkosz oraz Irena Agata Łucka- Członek Zarządu Powiatu, podczas spotkania w zdalnym trybie z dyrektorami jednostek podległych Powiatowi Stargardzkiemu.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA