Dzisiaj jest: 29.7.2021, imieniny: Marty, Konstantego, Olafa

Rusza budowa kolejnego ronda w Lipniku, będą utrudnienia

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Wykonawca centrum handlowego w Lipniku poinformował o terminie rozpoczęcia budowy ronda. Kierowców będą czekały utrudnienia.

Rusza budowa kolejnego ronda w Lipniku, będą utrudnienia

Zarząd Dróg Powiatowych poinformował o planach inwestora budującego centrum handlowe w Lipniku. Wykonawca, firma ERBUD, planuje budowę ronda na wysokości nowo budowanego centrum handlowego w pasie drogowym drogi powiatowej nr 1704Z. Roboty mają się rozpocząć 15 marca 2021 r. - Budowa ronda ma na celu skomunikowanie użytkowników drogi powiatowej Stargard-Kobylanka z nowo budowanym centrum handlowym- informuje wykonawca.

Przebudowa drogi nr 1704Z, która obejmuje budowę ronda, planowana jest w terminie od 15 marca do 25 czerwca 2021 r. Wykonawca robót ostrzega wszystkich użytkowników drogi, że na przedmiotowym odcinku drogi wystąpią utrudnienia w ruchu. - Prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do oznakowania oraz sygnałów podawanych przez osoby kierujące ruchem- informuje wykonawca.

Inwestor, firma Saller Polbau, zobowiązał się do budowy ronda ze wszystkimi elementami tej inwestycji, biorąc wszystkie koszty na siebie. Nowe rondo ma zapewnić dojazd klientom centrum handlowego, w którym zlokalizowana będzie m.in. Castorama. W ocenie Zarządu Dróg Powiatowych budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym jest niezbędna, by zapewnić poprawne i bezpieczne użytkowanie tego odcinka drogi.

Park handlowy w Lipniku

Prowadzone już roboty budowlane dotyczą wykonania parku handlowo-usługowego i marketu budowlanego Castorama wraz z przebudową zewnętrznego układu komunikacyjnego w Lipniku przy ul. Stargardzkiej. Inwestycja będzie kosztowała 47,43 mln zł netto. Inwestorem jest firma Europrojekt Gamma Saller Polbau Sp. z o.o. Sp. k.

W zakres prac wchodzi budowa obiektu handlowo-usługowego oraz marketu budowlanego w standardzie Najemcy Castorama o wspólnej powierzchni 18 845 m2. Wykonawca wybuduje także infrastrukturę zewnętrzną, tj. parkingi, drogi dojazdowe, strefę dostaw, tereny zielone, przyłącza i sieci zewnętrzne. Przebudowana zostanie także droga powiatowa, na której powstanie nowe rondo. Obok parku handlowego stanie pylon reklamowy z reklamami. Wykonawca wybuduje także kanalizację sanitarną tłoczną w stronę miasta oraz wykona projekty wykonawcze, obsługę geodezyjną i dokumentację powykonawczą. Będzie zobowiązany również do przeprowadzenia wszystkich procedur odbiorowych z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na użytkowanie. Termin realizacji to 29 września 2020 - 30 września 2021 r.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2