Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Prawie 200 kierowców padło ofiarą grupy SPEED w Stargardzie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzka grupa SPEED ujawniła w 2020 roku łącznie 197 zdarzeń związanych z przekroczeniem prędkości przez kierujących.

Prawie 200 kierowców padło ofiarą grupy SPEED w Stargardzie

62 z nich pożegnało się z prawem jazdy na jakiś czas.

W minionym tygodniu funkcjonariusze stargardzkiej drogówki z grupy SPEED po raz kolejny przeprowadzili działania na terenie powiatu stargardzkiego, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przez kilka godzin policjantom udało się ujawnić łącznie 21 wykroczeń, w tym 10 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. - Każdego dnia policjanci stargardzkiej drogówki, w tym grupy SPEED, walczą na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze- informują policjanci.

W roku 2020 policjanci stargardzkiej drogówki ujawnili łącznie 197 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. 62 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km/h. W całej Polsce tylko przez 12 miesięcy działalności funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali prawie 20 000 praw jazdy oraz ujawnili prawie 450 tys. wykroczeń. Prawie 310 tys. z nich dotyczyło przekroczenia prędkości. Ze statystyk policji wynika, że co roku nadmierna prędkość jest przyczyną ponad 1/3 wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych.  

Stargardzcy funkcjonariusze przestrzegają kierowców przed jazdą z nadmierną prędkością. - Policjanci ze SPEED-u patrolują teren naszego miasta, a także powiatu. Będąc zatrzymanym za przekroczenie prędkości, kierowca traci czas, pieniądze, a niekiedy prawo jazdy. Dlatego zawsze warto przestrzegać norm i przepisów prawa- informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Policyjna grupa SPEED powstała, by eliminować z ruchu tych kierowców, którzy w najbardziej drastyczny sposób łamią ograniczenia prędkości. By działający w ramach grupy funkcjonariusze byli skuteczni mają do dyspozycji odpowiednie narzędzia. Do zadań zespołu należy m.in. ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze, nie tylko dotyczących przekraczania dopuszczalnej prędkości, ale również nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwego wyprzedzania czy innych niebezpiecznych zachowań.

Źródło foto: Powiat Stargardzki

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA