Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Biała Linia pomocna w czasie epidemii

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

W grudniu stargardzki MOPS uruchomił infolinię dla mieszkańców, która służy wsparciu w codziennych życiowych trudnościach.

Biała Linia pomocna w czasie epidemii

Stargardzianie korzystają z telefonu w czasie trudnej epidemii koronawirusa.

7 grudnia 2020 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie uruchomił Białą Linię. Jest to telefon, pod który można zadzwonić i porozmawiać z terapeutami. Infolinia działa od poniedziałku do piątku pod nr 502 306 043. Po wsparcie może zadzwonić każdy, zarówno seniorzy, jak i osoby młodsze, a także młodzież i dzieci. - Jeżeli czujesz, że nie radzisz sobie z rzeczywistością, jesteś zestresowany, bezsilny i masz problemy emocjonalne, skontaktuj się z doświadczonymi psychologami. Czasem zwykła życzliwa rozmowa jest już dużym wsparciem. Terapeuci doradzą, co można zrobić w konkretnej sytuacji, a także nakierują na dalszą pomoc w odpowiedniej placówce- zachęcają pracownicy MOPS w Stargardzie,

Małgorzata Olejnik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie informuje, że na początku uruchomienia Białej Linii trzeba było trochę poczekać, aż informacja dotrze do mieszkańców miasta. - Na obecną chwilę zdarzają się jeden bądź dwa telefony dziennie. Telefony są z różnych obszarów, nie tylko z obszarów pandemii. Dotyczyły one uzależnień, przemocy w rodzinie, chorób psychicznych- poinformowała Małgorzata Olejnik. Dyrektor stargardzkiego MOPS dodała, że wszystkie zgłoszenia są weryfikowane i podejmowane są działania w tych sprawach. - Pierwotnym założeniem uruchomienia infolinii była sytuacja epidemiologiczna, jednak funkcjonowanie infolinii pokazało, że ludzie dzwonią też w innych sprawach. Widać, że jest tego typu potrzeba- mówi Dyrektor.

W związku z tym, że wśród mieszkańców jest zainteresowanie Białą Linią, jest plan, by telefon funkcjonował nadal. Dyrektor MOPS mówi jednak, że będzie potrzebna reorganizacja w ośrodku, aby telefon funkcjonował. - Jeżeli ta infolinia pomoże tylko jednej osobie, to warto, aby funkcjonowała- mówi Małgorzata Olejnik. Za dalszym działaniem infolinii opowiedzieli się radni Rady Miejskiej Krystyna Smolarek i Zdzisław Wilk.

Dyrektor MOPS dodała, że została przeprowadzona kampania informacyjna i rozdane ulotki w tej sprawie. - Musi upłynąć trochę czasu, aby informacja dotarła do szerszej ilości mieszkańców Stargardu- powiedziała Dyrektor. Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Stargardu przypomniała, że Miasto również rozpropagowało tą informację na stronie miejskiej oraz Facebooku, informując o białej linii, a także informację o przewozie osób na szczepienie.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA