Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Przebudowa pomieszczeń toalety i łazienek w Szkole Podstawowej Specjalnej powoli dobiega końca.

Dodano: 2 tygodnie temu

Na ten remont uczniowie i kadra Szkoły Podstawowej Specjalnej im. J. Tuwima w Stargardzie

Przebudowa pomieszczeń toalety i łazienek w Szkole Podstawowej Specjalnej powoli dobiega końca.

czekali już od pewnego czasu, borykając się z kłopotami, jakie sprawiała wymagająca wymiany instalacja wodno- kanalizacyjna. Codzienne funkcjonowanie utrudniały także pomieszczenia, niedostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Powiat Stargardzki podejmując decyzję o przebudowie, otrzymał na ten cel  dofinansowanie  z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 

Wybrany w przetargu wykonawca zajął się więc modernizacją toalety i łazienki w budynku przy Wita Stwosza, dostosowując je w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zakresie prac ujęto roboty budowlane i sanitarne, takie jak: wymiana instalacji wewnętrznej, kanalizacji oraz instalacji zimnej i ciepłej wody, a także odcinka instalacji centralnego ogrzewania. Zmodernizowano też systemy wentylacji mechanicznej i elektrycznej w pomieszczeniach.
 

Wszystkie prace instalacyjno- budowlane miały zakończyć się  19 lutego, jednak  w trakcie przebudowy zaistniała konieczność wykonania dodatkowych robót. Niezbędna okazała się m.in. wymiana odcinka żeliwnej kanalizacji na rury PCV.  Wpływ na tempo prac miała również epidemia COVID- 19, która nie ominęła także pracowników wykonawcy.
 

Termin zakończenia wszystkich prac związanych z modernizacją pomieszczeń sanitarnych  w Szkole Podstawowej Specjalnej przesunięto więc na 1 marca.
 

Projekt współfinansowany jest ze środków Zachodniopomorskiego Oddziału PFRON- u w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II”. Łączny koszt modernizacji pomieszczeń toalety i szkolnej łazienki, po uwzględnieniu robót dodatkowych wyniesie ponad 150 tys. zł brutto.
 

Już po remoncie budynek szkoły przy Wita Stwosza będzie więc bardziej  dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się, znikną również problemy z awaryjną instalacją wodno- kanalizacyjną.

Na zdjęciu: Widok ogólny budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej przy ul. Wita Stwosza w Stargardzie.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria