Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Mniej wypadków, rannych i zabitych. Zachodniopomorska policja podsumowała 2020 rok

Dodano: rok temu Autor:

We wtorek odbyła się odprawa służbowa, podczas której omówiona została praca zachodniopomorskiego garnizonu w 2020 roku.

Mniej wypadków, rannych i zabitych. Zachodniopomorska policja podsumowała 2020 rok

Jak informują zachodniopomorscy policjanci, rok 2020 był szczególny dla całej polskiej Policji. - Sytuacja pandemiczna zobligowała naszą formację do intensywnych działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się groźnego wirusa- poinformowali policjanci. W związku z tym funkcjonariusze zostali zaangażowani w dodatkowe czynności, jak sprawdzanie osób skierowanych na kwarantannę czy sprawdzania przestrzegania obostrzeń epidemicznych. - Dzięki dużej mobilizacji i zaangażowaniu funkcjonariuszy i pracowników Policji wykonywane były one bez zaniedbania dotychczasowych zadań- podsumowują policjanci.

Zachodniopomorska policja każdego dnia przeprowadza interwencje, zatrzymuje sprawców na gorącym uczynku, osoby poszukiwane czy przeprowadza wywiady i ustalenia. W 2020 roku na Pomorzu Zachodnim utrzymany został trend związany ze spadkiem przestępczości. Najczęstszymi przestępstwami były kradzieże mienia, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, kradzieże pojazdu, rozboje i uszkodzenia mienia. Spadek wyniósł blisko 4 proc.

Pandemia koronawirusa przyczyniła się również do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W minionym roku liczba wypadków spadła o 25 proc. w porównaniu do roku 2019. Było ich 918 (w 2019- 1230). Mniej było też zabitych- 101 (w 2019- 129) oraz rannych- 999 (w 2019- 1416). Policjanci ujawnili też mniej nietrzeźwych kierowców, ale i tak liczby te są bardzo duże. W 2020 roku zatrzymano 5 563 osoby kierujące pod wpływem alkoholu. W 2019 roku było ich 6 333.

W odprawie służbowej zachodniopomorskiej policji uczestniczył wojewoda Zbigniew Bogucki. Podziękował on policjantom za zaangażowanie, w szczególności w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podkreślił również, że spadek przestępczości na Pomorzu Zachodnim związany jest z podniesieniem się poziomu życia mieszkańców województwa. Wojewoda zapewnił też o swoim wsparciu w realizacji zadań zachodniopomorskich policjantów.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA