Dzisiaj jest: 25.2.2021, imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

„Budowlanka” z nowymi meblami już po przeprowadzce

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Przenosiny Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych stały się faktem.

„Budowlanka” z nowymi meblami już po przeprowadzce

Trwający blisko dwa lata remont nowej siedziby, prowadzony własnymi siłami przez uczniów w ramach praktyk, właśnie dobiega końca. Tym samym „Budowlanka” formalnie już urzęduje przy ul. Ceglanej, w budynku dawnego Gimnazjum Gminy Stargard. W dotychczasowej siedzibie szkoły przy ulicy Składowej pozostaje nadal administracja.
 

Przeprowadzka „Budowlanki” to właściwie wielki powrót do budynku przy Ceglanej, który opuściła przed laty ówczesna kadra i uczniowie szkoły, funkcjonującej w tym miejscu od 1973 r.  Kolejne  kadry kształciły się następnie w pomieszczeniach biurowca po ówczesnym SPBO przy ul. Składowej. W drugiej dekadzie XXI w. dokonał się zatem historyczny powrót Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych na stare miejsce, lecz w zupełnie nowych warunkach.
 

Uczniowie w ramach praktyk budowlanych wykonali m.in. drenaż, odwodnienie oraz izolację ścian budynku dawnego gimnazjum. Zmieniono również aranżację pomieszczeń. Prace remontowe, rozpoczęte w 2019 r. kontynuowano z przerwami przez miniony rok. Ich wartość tylko w ub. roku oszacowano na 350 tys. zł.
 

Klasy po przebudowie zostaną wyposażone w meble, wykonane dzięki współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego. Uczniowie klas II i III szkoły branżowej, kształcący się w zawodzie stolarz, oraz klasy III Technikum Drzewnego,  mimo obostrzeń stanu epidemii przekazali pierwszą partię mebli do nowej siedziby „Budowlanki”.
 

Meble i sprzęty wykonano podczas zajęć praktycznej nauki zawodu, pod nadzorem nauczyciela Władysława Wójcika. Pierwszy zestaw tworzy pięć szaf przeznaczonych na dokumenty szkolne. Młodzi adepci zawodu przygotowują się do produkcji kolejnej partii mebli, tym razem do pokoju nauczycielskiego, pomieszczeń lekcyjnych i administracyjnych. Centrum Kształcenia Zawodowego zamierza dostarczyć „Budowlance” wszystkie zamówione meble pod koniec marca- o ile pozwolą na to obecne warunki pandemii.
 

Oficjalnie Zespół Szkół Budowlano- Technicznych urzęduje zaś w nowym- starym miejscu przy ul. Ceglanej od początku lutego, skupiając się na pozostałych jeszcze drobnych pracach wykończeniowych swoich pomieszczeń.
 

Na zdjęciach: Moment po przekazaniu pierwszej partii mebli do wyremontowanych pomieszczeń ZSBT- uczniowie  szkoły branżowej i Technikum Drzewnego, a także Zbigniew Hering- dyrektor "Budowlanki" oraz Henryk Szymczak- dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Zastal BC Zielona Góra. GALERIA