Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Nowi policjanci i nowe radiowozy w Stargardzie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzka policja wzbogaciła się o nowych funkcjonariuszy i nowe radiowozy.

Nowi policjanci i nowe radiowozy w Stargardzie

Teraz złoczyńcy będą się obawiać, a porządni obywatele- czuć się bezpiecznie.

W szeregi stargardzkiej komendy powiatowej wstąpiło piętnastu nowych funkcjonariuszy. Już niedługo ulice miasta patrolować będzie 5 kobiet i 10 mężczyzn. Najpierw przejdą jednak kurs podstawowy oraz adaptację zawodową. Potem będą mogli dbać o bezpieczeństwo w naszym powiecie.

Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak podczas skromnej uroczystości w komendzie przy ul. Warszawskiej pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa, służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Trzy radiowozy dla stargardzkiej komendy

W czwartek przed stargardzką komendą nastąpiło uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów funkcjonariuszom policji. Ich zakup dofinansowała Gmina Miasto Stargard przy współpracy z Prezydentem Rafałem Zającem i Radą Miejską. Na zakup pojazdów przeznaczono 215 000 zł, pozostała kwota pochodziła z budżetu Policji.

W uroczystym przekazaniu kluczyków do nowych aut udział wzięli Łukasz Wilkosz, Wicestarosta Stargardzki, Rafał Zając Prezydent Stargardu, Jacek Fabisiak, Dyrektor Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta oraz Jan Podolak, Przewodniczący Terenowych NZZ Policjantów KPP w Stargardzie. Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak.

Nowe pojazdy to:

  • VW-T6 typu furgon z 2-litrowym silnikiem diesla i mocą 150 KM. Pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

  • KIA CEED z silnikiem benzynowym o pojemności 1400 cm3 i mocy 140 KM. Pojazd wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, kamerę cofania oraz czujniki parkowania.

  • KIA SPORTAGE z napędem 4x4 oraz benzynowym silnikiem o pojemności 1600 cm3 i mocą 177 KM. Auto wyposażone jest w kamerę cofania, czujniki prarkowania przód, tył oraz światła led.

    Źródła foto:
    - zaprzysiężenie nowych policjantów - KPP Stargard
    - radiowozy - BUDZOWSKI. art

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA