Dzisiaj jest: 18.4.2024, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Pomocnik Pogoni Szczecin wypożyczony do Błękitnych Stargard

Strzelił im gola, a w rundzie wiosennej zagra w Błękitnych Stargard.

Drugi styczniowy transfer ogłosili w czwartek Błękitni Stargard. Na półroczne wypożyczenie do II-ligowca przenosi się 20-letni Bartosz Boniecki. To boczny pomocnik, który jest młodzieżowcem.

Piłkarz Pogoni Szczecin ma już doświadczenie w II lidze. W latach 2019-2020 był wypożyczony do Elany Toruń. W pierwszym sezonie (runda wiosenna) wystąpił tylko w czterech meczach (107 minut). Zdecydowanie lepiej było w kolejnych rozgrywkach.

Bartosz Boniecki zagrał w 31 meczach i strzelił pięć bramek. Trafił również w spotkaniu przeciwko Błękitnym. Stargardzianie przegrali w Toruniu 2:3. Boniecki pojawił się na końcówkę meczu. Elana straciła dwubramkowe prowadzenie jednak pomocnik dał swojej drużynie trzy punkty.

Kolejny sezon młody piłkarz miał już spędzić na wypożyczeniu w Arce Gdynia. Klub Fortuna I ligi jednak po rundzie jesiennej skrócił wypożyczenie, bo zawodnik nie wywalczył regularnego grania. Na boisku pojawił się tylko w trzech meczach i to tylko na końcówki. Według statystyk portalu 90minut.pl łącznie było to 38 minut.

Wcześniej Błękitni Stargard pozyskali innego skrzydłowego. Do drużyny wrócił Adrian Kwiatkowski, który obecny sezon rozpoczął w Olimpii Grudziądz.