Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Ekspresja na poziomie

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Sukces młodych tancerek ze Stargardu.

Ekspresja na poziomie

Zespół tańca Ekspresja został doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Prague Star Crystal. W najstarszej kategorii wiekowej wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury otrzymały nagrodę Grand Prix w kategorii choreografii. Wyrazy uznania przyjęła także trenerka Weronika Żółwińska.
 

Tancerki z Ekspresji stanęły przed dużym wzywaniem. Festiwal odbył się online. Ta nietypowa forma nie przeszkodziła jednak dziewczętom w zaprezentowaniu swoich umiejętności na najwyższym poziomie. W konkursie wzięły udział grupy z całego świata – m.in. z Rosji, Ukrainy, Czech, Azerbejdżanu i Kanady.
 

Międzynarodowy Festiwal Prague Star Crystal odbył się pod patronatem Światowej Unii Kultury. W tym roku utalentowani ludzie z całego świata stanęli do rywalizacji online. Występowali w różnych kategoriach – muzyka instrumentalna, śpiew, sztuka, choreografia, recytacja, a także teatr. Każda kategoria podzielona była dodatkowo na grupy wiekowe.
 

Ekspresja działa w MDK od 2008 r. W układach tancerek, które są w wieku od 6 do 17 lat, można zobaczyć różne techniki: disco dance, inscenizację, modern, modern jazz, lyrical jazz oraz taniec klasyczny. Wielokrotnie reprezentowały Stargard na festiwalach w całej Polsce.
 

Zdjęcia: FB/MDK

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2