Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Fotele biurowe z regulacją – które najlepiej wybrać?

Dodano: 4 miesiące temu

Fotele używane do pracy biurowej powinny cechować się dużą wytrzymałością, uniwersalnością i ergonomią.

Fotele biurowe z regulacją – które najlepiej wybrać?
Ważne jest, aby miały dobre wyprofilowanie zarówno siedziska, jak i oparcia oraz w miarę możliwości rozbudowaną regulację. To właśnie ona sprawia, że fotel można dopasować indywidualnie do każdego pracownika i nie trzeba każdemu z nich kupować osobnego mebla na jego własny użytek.

Prawidłowe ustawienie siedziska

Przeznaczone do pracy biurowej fotele i wszelkiego rodzaju krzesła to meble o wyjątkowej specyfice. Ich rolą jest zapewnienie siedzącej osobie maksimum komfortu przy jednoczesnym zadbaniu o to, aby utrzymywała ona właściwą i zdrową dla kręgosłupa pozycję. Idealne do tego zadania są fotele biurowe z regulacją, które można kupić w https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf, a które sprawdzą się w każdym firmowym środowisku. W takich modelach to pracownik dzięki systemowi regulacji siedziska ustawia jego wysokość od ziemi (dopasowując ją do swojego wzrostu) oraz głębokość (mierzoną jako długość uda). Takie indywidualne ustawienia są wyjątkowo ergonomiczne: pracownik nie męczy się podczas siedzenia i nie odczuwa żadnych bólowych dolegliwości. Zmniejsza się więc i ryzyko doznania przez niego kontuzji, nadwyrężenia mięśni lub stawów oraz związanych z tym zwolnień lekarskich a nawet rehabilitacji.

Kąt oparcia fotela

Drugim parametrem istotnym przy zakupie krzeseł biurowych jest możliwość regulacji ich oparć. Przede wszystkim chodzi o kąt nachylenia względem siedziska, który normuje ułożenie pleców. Jego wielkość to indywidualna sprawa każdej osoby, dlatego tak ważne jest dopasowanie go pod jej wymagania. Oparcie powinno podpierać przede wszystkim dolne odcinki kręgosłupa, ale również niejako wymuszać na plecach możliwie najbardziej wyprostowaną postawę. Dobrze wyprofilowane oparcie z delikatnymi łukami wpasowującymi się w ciało może w ogromnym stopniu ograniczyć ryzyko powstania kontuzji, w tym bólu odcinka lędźwiowego oraz krzyżowego. Przy wyborze warto zwrócić też uwagę na jego szerokość, ponieważ zbyt wąskie okazują się nie tylko mało praktyczne, ale przede wszystkim wyjątkowo niewygodne.

Podłokietniki i zagłówki

Nowoczesne i ergonomiczne fotele biurowe przeznaczone do specjalistycznej pracy przy biurku i spędzania w jednej pozycji wielu godzin mają jeszcze dwie ważne cechy. To zagłówki podtrzymujące głowę oraz szyję w optymalnej pozycji, a także podłokietniki. Te drugie dbają o to, aby ramię spoczywało pod właściwym kątem i nie był zaburzony przepływ krwi w ręce, który prowadzi do nieprzyjemnego drętwienia. Te dwa elementy także powinny mieć własny system regulacji określający np. wysokość zagłówka czy kąt jego ułożenia. W przypadku podłokietników modyfikacja odbywa się w poziomie (lekkie odchylenia względem siedziska) lub w pionie (ustawienie kąta względem oparcia). Dla większej wygody lepiej wybierać krzesła wyposażone w nieco szersze podłokietniki. Ręka spoczywa na nich wygodniej, ale też pewniej, więc ryzyko jej ześlizgnięcia się jest wtedy bardzo małe.

 
Materiał sponsorowany
Źródło: tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA