Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Planują drogę, która usprawni wjazd do Szczecina

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pracuje nad budową odcinka drogi S10 między Szczecinem Kijewo, a Zdunowem.

Planują drogę, która usprawni wjazd do Szczecina
Nowa droga ominie Płonię i usprawni wjazd do miasta.

Mieszkańcy Stargardu dojeżdżający do Szczecina codziennie muszą zmagać się z wieloma utrudnieniami, które wydłużają czas przejazdu między tymi miastami. W trakcie realizacji są już inwestycje, które po ich zakończeniu z pewnością poprawią płynność ruchu i komfort podróżowania. Prace trwają jeszcze na obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa oraz na węźle Kijewo. GDDKiA pracuje nad kolejnym rozwiązaniem, które służyć będzie zmotoryzowanym.

W opracowaniu szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest dokumentacja dotycząca budowy odcinka drogi S10 Szczecin Kijewo-Zdunowo. Obecnie ruszyła procedura uzyskania decyzji środowiskowej na wariant przebiegu drogi o długości 4,5 km. Po uzyskaniu decyzji projektant opracuje Koncepcję Programową i przeprowadzi badania podłoża. Dokumentacja ma być gotowa do końca przyszłego roku i będzie umożliwiała ogłoszenie przetargu na realizację w formule "Projektuj i buduj". Jak informuje GDDKiA ogłoszenie przetargu będzie możliwe po zapewnieniu finansowania na realizację inwestycji. Inwestycja planowana jest w latach 2022-2026.

Nowy odcinek drogi S10 będzie zaczynał się przed skrzyżowaniem z ul. prof. Żuka prowadzącą do Zdunowa jeszcze przed granicą Miasta Szczecin, a kończył za skrzyżowaniem z ul. Balińskiego w kierunku centrum w rejonie stacji paliw. Dzięki temu pojazdy zmierzające do Szczecina ominą Szczecin Płonię i skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 119 w kierunku Pyrzyc. Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z Płoni i pozwoli na płynny przejazd w kierunku miasta, ponieważ ruchu nie będą ograniczały skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.

 
Najedź kursorem, kliknij i powiększ
Źródło: GDDKiA Oddział w Szczecinie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art