Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Wyróżnienie dla stargardzkiego muzeum

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Jury konkursu Zachodniopomorskie Muzealne Wydarzenie Roku 2019 wyróżniło spektakl "Szepty starej kamienicy" przygotowany przez Patrycję Jakubiak i Przemysława Antczaka.

Wyróżnienie dla stargardzkiego muzeum

Celem konkursu Zachodniopomorskie Muzealne Wydarzenie Roku 2019 był wybór i uhonorowanie autorów najlepszych przedsięwzięć muzealnych w regionie w 2019 roku w dwóch kategoriach: działalności wystawienniczej i edukacyjno-popularyzatorskiej. Plebiscyt organizuje Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Zachodniopomorski. Spośród nadesłanych szesnastu zgłoszeń z dwunastu muzeów, komisja wybrała dwa najlepsze wydarzenia oraz przyznała po dwa wyróżnienia w obu kategoriach.

W kategorii działalności edukacyjno-popularyzatorskiej wyróżnienie otrzymał projekt "Szepty starej kamienicy" realizowany przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie. Wyróżniony projekt odbył się w ramach ubiegłorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Spektakl na podwórzu XIX-wiecznej kamienicy przy ul. B. Limanowskiego 26 opowiadał o zmieniających się losach jej mieszkańców- zarówno niemieckojęzyczych, jak i Polaków przybyłych tutaj zaraz po II wojnie światowej. W drugiej części wydarzenia widzowie spotkali się z aktorami w sąsiedzkim ogrodzie, który również zaaranżowano na podwórzu.

- To niełatwy czas dla instytucji kultury, dla muzeów i muzealników. Mam nadzieję, że nagrody i wyróżnienia będą ważnym, optymistycznym dla całego środowiska muzealników. Wasza praca jest niezwykle ważna, otwieracie przed odbiorcami nowe światy, tworzycie opowieści, które pozwalają nam spojrzeć na siebie inaczej. Dziękuję za to w imieniu Zarządu Województwa, ale także wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego, którym muzea są bliskie sercu- powiedziała Anna Bańkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art