Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Miasto chce rozbudować Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

W ostatnim czasie Osiedle Pyrzyckie w Stargardzie dynamicznie się rozwija.

Miasto chce rozbudować Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

Coraz więcej uczniów pojawia się w przedszkolu, które staje się coraz ciaśniejsze. Konieczna jest jego rozbudowa.

Obecnie Osiedle Pyrzyckie rozwija się bardzo dynamicznie pod względem rozbudowy zabudowy mieszkaniowej zarówno wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej, co przyczyniło się do wzrostu ilości mieszkańców. Z reguły są to młodzi ludzie, których dzieci korzystają z placówek szkolnych na terenie Osiedla Pyrzyckiego. Radny Rady Miejskiej Grzegorz Rybaczuk zaznacza, że obecnie miejscowy plan zagospodarowania przewiduje możliwość wybudowania prawie 100 domów o zabudowie jednorodzinnej oraz dużego osiedla o zabudowie wielorodzinnej.

- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 przy Szkole Podstawowej nr 6 są obecnie nowoczesną placówką, która na ten moment nie zapewnia potrzebnej ilości miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, w klasach od 1 do 3- informuje Grzegorz Rybaczuk. - Dowodem jest ilość dzieci, która nie dostała się do przedszkola oraz to, że jedna z klas 3 została przeniesiona do Szkoły Podstawowej nr 6. Koncepcja całego kompleksu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przewiduje możliwość rozbudowy o kolejne budynki- dodaje radny.

Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Stargardu informuje, że Gmina Miasto Stargard w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożyła wniosek dotyczący rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Planowany termin rozstrzygnięcia naboru to początek listopada 2020 r. - Zadanie obejmuje budowę nowego budynku wraz z łącznikiem do części szkoły już istniejącej przy ul. Twardowskiego 2 oraz hali sportowej. Nowo powstały kompleks umożliwi prowadzenie zajęć dla około jednego tysiąca uczniów- informuje Ewa Sowa.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art