Dzisiaj jest: 14.4.2021, imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana

Policyjne BMW rozbite, sprawca miał 1,5 kg narkotyków

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

W piątek na ulicach Stargardu doszło do pościgu niczym z gangsterskiego filmu.

Policyjne BMW rozbite, sprawca miał 1,5 kg narkotyków

Sprawca został zatrzymany dopiero na rogatkach Szczecina.

W piątek, 16 października, na ulicach Stargardu doszło do policyjnego pościgu. Po godz. 12 policjanci ze stargardzkiej drogówki na os. Pyrzyckim usiłowali zatrzymać do kontroli kierującego Peugeotem, który zlekceważył polecenia do zatrzymania pojazdu i podjął próbę ucieczki wielokrotnie łamiąc przepisy ruchu drogowego jadąc pod prąd oraz zajeżdżając drogę policjantom. Funkcjonariusze podjęli pościg ścigając uciekającego w kierunku Szczecina.

Policjanci z KPP Stargard informują, że z uwagi na dużą prędkość Peugeota nie było możliwości jego wcześniejszego zatrzymania. - Na wjeździe do Szczecina widząc stojące na świetle czerwonym pojazdy i wyraźne zmniejszenie prędkości przez uciekającego peugeotem zdecydowali o zatrzymaniu samochodu. W celu zminimalizowania dalszego ryzyka zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innym użytkownikom dróg  funkcjonariusze podjęli decyzję o użyciu radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego skutecznie uniemożliwiając możliwość dalszej jazdy- informuje stargardzka policja. W akcji ucierpiał jeden z radiowozów KPP Stargard, nieoznakowane BMW.

Po zatrzymaniu kierowca peugeotem podjął próbę ucieczki na pieszo, jednak policjanci w bezpośrednim pościgu po oddaniu jednego strzału ostrzegawczego zatrzymali mężczyznę. W toku czynności ujawnionych zostało 1,5 kg środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany. O jego losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA