Dzisiaj jest: 2.12.2020, imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Transferowe szaleństwo w Błękitnych Stargard. Jest nowy obrońca

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Błękitni Stargard pozyskali w poniedziałek drugiego nowego piłkarza.

Transferowe szaleństwo w Błękitnych Stargard. Jest nowy obrońca
Tym razem jest to nowa postać. Do Błękitnych na roczne wypożyczenie (do końca sezonu) trafia Jakub Mosakowski. Przypomnijmy, że wcześniej klub ogłosił powrót Filipa Karmańskiego.

Jakub Mosakowski to 20-letni młodzieżowiec, który jest środkowym obrońcą. Do Błękitnych trafia ze Stomilu Olsztyn. Piłkarz mierzący 189 cm wzmocni rywalizację w defensywie. Wcześniej trener Tomasz Grzegorczyk nie miał zbyt wielu możliwości rotowania składem w obronie. O tym świadczy fakt, że nawet po pięciu straconych golach dokonał zmiany w bramce, ale nie wymienił żadnego z obrońców.

Dla Jakuba Mosakowskiego Błękitni będą drugim klubem w profesjonalnej karierze. Od jej początku był związany ze Stomilem Olsztyn. W tym sezonie wystąpił w czterech meczach drużyny, która zajmuje 12. miejsce w Fortuna I lidze. W poprzednim sezonie wystąpił natomiast w 19 spotkaniach. Strzelił w nich jednego gola i otrzymał sześć żółtych kartek. Co ciekawe Jakub Mosakowski debiutował w seniorskiej drużynie Stomilu już w sezonie 2016/2017. Później tych występów zbierał coraz więcej.

Latem w drugą stronę również na wypożyczenie powędrował Hubert Sadowski, który w poprzednim sezonie był podstawowym obrońcą Błękitnych. To jednak piłkarz Pogoni Szczecin, więc nie można tutaj pisać o klasycznej wymianie. Sadowski na razie nie przebił się do pierwszego składu Stomilu i zagrał tylko w dwóch spotkaniach.

 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaduszkowe Jam Session. BUDZOWSKI. art