Dzisiaj jest: 14.4.2021, imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana

Kierujący po alkoholu i narkotykach na terenie naszego powiatu

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Policjanci stargardzkiej drogówki w mijającym tygodniu zatrzymali kolejnych 8 kierowców, którzy kierowali pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości lub po zażyciu narkotyków.

Kierujący po alkoholu i narkotykach na terenie naszego powiatu

Pomimo licznych apeli, wysokich kar nadal wśród kierujących są tacy, którzy narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych użytkowników dróg.
 

W miniony wtorek pełniący służbę na terenie Suchania policjanci drogówki zauważyli kierującego seatem, który na widok radiowozu zaczął przyśpieszać. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd, jednak kierowca zlekceważył wydawane za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia. Po przejechaniu kilkuset metrów mężczyzna zatrzymał pojazd i usiłował kontynuować ucieczkę na pieszo. Został zatrzymany. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,50 % alkoholu w jego organizmie. Podczas kontroli okazało się, że 33- latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. O karze w tym przypadku zadecyduje sąd.
 

Drugim z zatrzymanych był kierowca Volvo. Mężczyzna w Stargardzie kierował autem mając w organizmie blisko 2,5 % alkoholu.
 

Kolejnych dwóch kierujących po alkoholu policjanci zatrzymali w Strachocinie i Stargardzie. W Strachocinie przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,72 % alkoholu w organizmie 65 latka. Nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Badanie kierowcy opla na ul. Staszica w Stargardzie wykazało, że jest on w stanie po użyciu alkoholu- 0,34%. 56- latek odpowie za wykroczenie.
 

Policjanci drogówki pełniący służbę na terenie gminy Dolice zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Mężczyzna kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,56 % alkoholu w jego organizmie. O karze dla 49- latka zadecyduje sąd.
 

W miejscowości Grzędzice funkcjonariusze wydziału prewencji zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Podczas kontroli mężczyzna nerwowo się zachowywał. Był trzeźwy. Przeprowadzony test na obecność środków odurzających działających podobnie do alkoholu wykazał, że prowadził on pojazd będąc pod działaniem amfetaminy. Ponadto posiadał przy sobie amfetaminę oraz marihuanę. Podczas sprawdzenia w systemach okazało się, że pojazd którym poruszał się 42- latek nie jest dopuszczony do ruchu. Mężczyzna swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem.
 

Po zażyciu amfetaminy kierował także zatrzymany do kontroli na ul. 11 Listopada 39- letni kierowca audi. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
 

Również po zażyciu amfetaminy kierował zatrzymany do kontroli na ul. Śląskiej 42- letni kierowca opla. Mężczyzna także za czyn którego się dopuścił odpowie przed sądem.
 

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach i eliminowanie z dalszej jazdy kierowców będących na „podwójnym gazie”, a także kierujących po narkotykach jest priorytetowym zadaniem stargardzkich policjantów podczas codziennej służby.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA