Dzisiaj jest: 28.2.2021, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Stracili prawo jazdy za szybką jazdę

Dodano: 5 miesięcy temu

W poniedziałek na terenie naszego powiatu czterech kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Stracili prawo jazdy za szybką jazdę

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.
 

Policjanci stargardzkiej drogówki wchodzący w skład grupy „SPEED” regularnie dokonują pomiaru prędkości na drogach naszego powiatu. W ich pracy codziennością jest eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.
 

Tylko wczoraj swoje prawo jazdy straciło 4 kierujących. Dwóch z nich w miejscowości Kolin na terenie gminy Dolice poruszali się z prędkością 109 i 103 km/h. Kolejnych dwóch w Stargardzie.
 

Przypominamy, że prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Przekroczenie w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymywaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Dla wielu osób jest to bardzo dotkliwa kara. Czasami konsekwencją jest utrata pracy. W najlepszym przypadku jedyną niedogodnością jest konieczność skorzystania z innego środka transportu.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
"Kobieco i abstrakcyjnie". Wernisaż w Bramie