Dzisiaj jest: 28.2.2021, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Podsumowanie pierwszego półrocza 2020 roku

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Pierwsze sześć miesięcy 2020 roku to ciężka służba każdego dnia.

Podsumowanie pierwszego półrocza 2020 roku

Koniec półrocza to okres analiz, wyciągania wniosków i planowania działań na najbliższe miesiące. To trudny czas, w którym oprócz realizacji najważniejszych celów zmagamy się z epidemią, która stała się ogromnym wyzwaniem wymagającym wielu wyrzeczeń i odpowiedzialności.
 

Każdego dnia stargardzcy policjanci realizują zadania mające na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. W minionym półroczu funkcjonariusze stargardzkiej komendy przeprowadzili 10003 interwencji. Ujawnili przy tym 3871 wykroczeń.
 

W walce z przestępczością kryminalną na terenie naszego powiatu w analizowanym okresie mundurowi zatrzymali 321 sprawców przestępstw. W stosunku do 63 osób zastosowano środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania.
 

Funkcjonariusze stargardzkiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową na terenie naszego powiatu zabezpieczyli łącznie ponad 3 kg narkotyków głównie amfetaminy i marihuany 85 zatrzymanych usłyszało zarzut posiadania środków odurzających , w tym 16 osób usłyszało zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.
 

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich ustalili w I półroczu 2020 roku 30 nieletnich, którzy popełnili łącznie 66 przestępstw. Były to kradzieże, włamania oraz uszkodzenia rzeczy.
 

Ważnym czynnikiem w walce z przestępczością jest skuteczność w poszukiwaniu osób na podstawie listów gończych, nakazów doprowadzenia do zakładów karnych lub aresztów śledczych, a także do ustalenia miejsca pobytu. W minionym półroczu policjanci zatrzymali łącznie 265 ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości poszukiwanych osób.
 

Ostatnie sześć miesięcy to także kontrola osób przebywających na kwarantannie. W szczytowym okresie dziennie policjanci stargardzkiej komendy kontrolowali blisko 1000 adresów.

Codzienna służba stargardzkich policjantów to także różnego rodzaju działania prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie ładu i porządku publicznego, a także szeroko rozumiana profilaktyka.
 

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
"Kobieco i abstrakcyjnie". Wernisaż w Bramie