Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Odcinek drogi powiatowej Słodkowo- Suchań gotowy po przebudowie.

Dodano: 2 tygodnie temu

Prace budowlane na odcinku drogi powiatowej 1732Z ze Słodkowa do Suchania dobiegły końca.

Odcinek drogi powiatowej Słodkowo- Suchań gotowy po przebudowie.

Ekipy drogowców firmy STRABAG, która zrealizowała inwestycję,  przekażą formalnie  Zarządowi Dróg Powiatowych przebudowany odcinek  we wtorek, 28 lipca w samo południe.

Inwestycję dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą część w ramach wkładu własnego, pokryły dotacje  z budżetu Powiatu Stargardzkiego i Gminy Suchań.

 

Przebudowę  odcinka o długości 1,2 km rozpoczęto w pierwszych dniach marca. Jej tempa nie wstrzymały warunki pandemii, które zmusiły jednak wykonawcę do wprowadzenia   reżimu sanitarnego, obowiązującego  pracowników w trakcie budowy. Na czas realizacji inwestycji, odcinek Słodkowo- Suchań pozostawał zamknięty dla ruchu. Po wcześniejszych uzgodnieniach z mieszkańcami Słodkowa wytyczono  objazd  przez miejscowość Tarnowo, co wydłużyło o przeszło 14 km dystans, jaki musieli pokonać jadący w stronę Suchania. Z tym większą więc  ulgą przyjęta zostanie informacja o formalnym odbiorze i otwarciu dla ruchu przebudowanej  drogi.
 

Na odcinku objętym inwestycją wykonano nowe warstwy podbudowy drogi, ułożona też została warstwa bitumiczna o grubości 8 cm.  W harmonogramie prac ujęto również profilowanie pobocza, roboty ziemne oraz wycinkę krzewów, kolidujących z przebiegiem poszerzanego odcinka drogi. W obrębie Słodkowa oraz przy ulicy Polnej w Suchaniu, wykonawca ułożył też nowe chodniki oraz dokonał wymiany kanalizacji deszczowej Na przebudowanym odcinku zapewniono również wygodne dojazdy do pól i posesji.
 

Droga powiatowa nr 1732Z Wiechowo – Suchań należy do  sieci układu podstawowego dróg powiatu. Przebudową objęto odcinek od tablicy z nazwą miejscowości Słodkowo, do mostu na ul. Polnej w Suchaniu.  Już po przebudowie zyskała wszystkie parametry techniczne drogi powiatowej, z nawierzchnią jezdni o szerokości 6 metrów.
 

Wartość wszystkich prac oszacowano na blisko 2,9 mln zł. Dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych pokryje 80 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji. Pozostałą część w ramach wkładu własnego przekazał Powiat Stargardzki, razem z Gminą Suchań.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. FOTORELACJA