Dzisiaj jest: 8.7.2020, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Popłynęli po Wstęgę

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!

3 wyścigi, a na starcie ekipy ze Stargardu, Myśliborza, Nowogardu i Goleniowa – już po raz 49 żeglarze powalczyli o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie.

Popłynęli po Wstęgę

Na zwycięzców czekały puchary i dyplomy. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
 

Jak co roku wydarzenie przyciągnęło miłośników żeglarstwa z całego regionu. Tym razem w związku z epidemią koronawirusa regaty odbyły się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach. W klasie Optimist Junga zwyciężyła Antonina Chomont (UKS Barnim, Goleniów). Tuż za nią uplasował się Bartosz Olszewski (KZ Nowogard), a na trzecim miejscu regaty ukończyła Maja Dobroń (MKS Szkuner, Myślibórz).
 

Rywalizację Optimist Kadet wygrał Jan Iwanow. Na drugim miejscu znalazł się Stanisław Wołoszyn, a jako trzecia dopłynęła Natasza Dobroń. Rywalizację w tej kategorii zdominowali zawodnicy z Myśliborza – całe podium zajęli żeglarze MKS Szkuner. Podobnie wygląda klasyfikacja w wyścigu długim. Po raz kolejny regaty wygrał Jan Iwanow. Drugie miejsce również w tej kategorii zajął Stanisław Wołoszyn. Na najniższym stopniu podium stanął Kosma Wieczorek (MDK Stargard).
 

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański/Daniel Leżuch

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA