Dzisiaj jest: 8.7.2020, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Nowe kierunki i nowe zasady na lotnisku w Goleniowie

Dodano: tydzień temu Autor:

Lotnisko w Goleniowie uruchamia kolejne kierunki lotów.

Nowe kierunki i nowe zasady na lotnisku w Goleniowie

Po ukraińskim Lwowie przyszedł czas na chorwacki Zadar. Z powodu pandemii na lotnisku obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa.

Od 3 lipca z goleniowskiego lotniska będzie można polecieć do Lwowa. Węgierskie linie WizzAir będą realizowały połączenia dwa razy w tygodniu. W poniedziałki samoloty będą lądować w Goleniowie o godz. 9.50, a o godz. 10.20 ruszą w drogę powrotną. W piątki przylot zaplanowano na godz. 9.40, a odlot na Ukrainę o godz. 10.35. Podróż potrwa ok. 1,5 godziny i będzie odbywała się samolotem typu Airbus A320. - Współpraca Portu Lotniczego Szczecin- Goleniów oraz Wizz Air opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż w przypadku sukcesu trasy do Lwowa, w przyszłości pojawią się kolejne- mówi Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin- Goleniów.

Nowe połączenie z lotniska w Goleniowie uruchomią także Polskie Linie Lotnicze LOT. Od 9 lipca samoloty narodowego przewoźnika będą latały na trasie Szczecin- Zadar w Chorwacji. 118-miejscowy samolot typu Embraer 195 operować będzie w każdy czwartek. Wylot ze Szczecina zaplanowano o godz. 9.10, przylot do Zadaru o godz. 11.20. Powrót odbywać się będzie o godz. 12.20 z Zadaru, lądowanie w Szczecinie o godz. 14.35. - Ogłoszone, nowe połączenie lotnicze jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy do tej pory, trasę tę pokonywali podczas wielogodzinnej jazdy samochodem. Jeszcze nigdy, Chorwacja nie była tak blisko Szczecina- powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Portu Lotniczego Szczecin- Goleniów.

Pandemia koronawirusa wprowadziła nowe zasady również w lotnictwie. Port Lotniczy Szczecin- Goleniów wraz z liniami lotniczymi podjął wspólne działania, aby latanie, pod względem COVID-19 było bezpieczne. Linie lotnicze wprowadziły obowiązek noszenia maseczek, każdy samolot podlega dezynfekcji, zminimalizowane zostało podawanie cateringu i sprzedaż pokładowa. Przemieszczanie się po pokładzie samolotu jest ograniczone i możliwe tylko po uzyskaniu zgody personelu pokładowego.

Z nową sytuacją spotkamy się również na lotnisku. Z terminala pasażerskiego korzystać mogą tylko i wyłącznie pasażerowie, którym przed wejściem mierzona jest temperatura. Osoby odprowadzające mogą się pożegnać na terenie parkingów. Wewnątrz terminala pasażerskiego obowiązkowe jest noszenie maseczek oraz dezynfekowanie rąk przed jak i po kontroli bezpieczeństwa. Na terenie terminala pasażerskiego, w strefie przed jak i po odprawowej rozstawione są punkty do dezynfekcji rąk. Codziennie, w godzinach nocnych dezynfekcji podlegać cały terminal pasażerski. Te wszystkie działania mają sprawić, że latanie będzie bezpieczne, a pasażerowie znów zapełnią lotnisko i samoloty z niego odlatujące.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA