Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Od lipca zmiany w drodze do Szczecina

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

W lipcu kierowców dojeżdżających do Szczecina czekają zmiany.

Od lipca zmiany w drodze do Szczecina

Wiążą się one z kontynuacją budowy drugiej nitki obwodnicy Kobylanki w ciągu DK 10 i remontem węzła Kijewo w Szczecinie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o zaawansowanej realizacji drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki w ciągu S10. W ramach zadania powstaje północna jezdnia obwodnicy o dł. 6,4 km. Ponieważ nowa jezdnia jest już niemal gotowa, w lipcu przeniesiony zostanie na nią ruch. Pozwoli to wyremontować istniejącą jezdnię. Pod uwagę muszą wziąć to osoby podróżujące w kierunku Szczecina.

Prawie gotowa jest też droga wspomagająca łącząca Szczecin-Zdunowo i Niedźwiedź. Jeszcze w wakacje będzie ona udostępniona dla ruchu. Do końca tego roku wszelkie prace na obwodnicy Kobylanki i drodze wspomagającej mają być zakończone. Wówczas jako droga ekspresowa oznakowany zostanie cały odcinek od granicy Szczecina do początku obwodnicy Stargardu.

GDDKiA pracuje już nad przedłużeniem drogi ekspresowej S10 do Piły. Minister Infrastruktury w 2017 roku przeznaczył na ten cel 20 mln złotych. Aktualnie trwa uzyskiwanie decyzji środowiskowych, które wyznaczą przebieg drogi. Następnie będą prowadzone badania geologiczne i prace nad dalszą dokumentacją, tak aby w 2022 roku ogłosić przetarg na zaprojektowanie i budowę.

Na kierowców dojeżdżających do Szczecina będą czekały kolejne utrudnienia na węźle Kijewo. Po dłuższej przerwie zostaną wznowione na nim prace. GDDKiA podpisała już umowę z firmą Strabag, która za 32 mln zł dokończy północną jezdnię DK10 oraz dwie łącznice na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na zrealizowane prac. Wykonanie wiaduktu wraz z prowadzącą do niego jezdnią pozwoli na koniec tego roku przenieść ruch na północną część węzła i wykonać w przyszłym roku pozostałe roboty na inwestycji.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. FOTORELACJA