Dzisiaj jest: 28.2.2021, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Kolejni nietrzeźwi, przekraczający prędkość i kierujący na zakazie wyeliminowani z dalszej jazdy na terenie naszego powiatu

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:

Stargardzcy policjanci podczas codziennej służby czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego kontrolując stan trzeźwości kierujących, z także dokonując pomiaru prędkości.

Kolejni nietrzeźwi, przekraczający prędkość i kierujący na zakazie wyeliminowani z dalszej jazdy na terenie naszego powiatu

Podejmowane działania mają na celu ograniczenia zdarzeń drogowych, które w skutkach mogą okazać się tragiczne, a tym samym wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości, bądź też posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci drogówki podczas pełnienia służby na terenie Morzyczyna zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który na obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna prowadzi pojazd mając sądowy zakaz do prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, za niestosowanie się do zakazu odpowie przed sądem.
 

Funkcjonariusze drogówki pełniąc służbę na terenie Dolic zatrzymali do kontroli kierującego BMW, który na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. 24- latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem 500,- złotych oraz 10 punktów karnych.
 

Tego samego dnia mundurowi z Dolic zatrzymali do kontroli volkswagena. Podczas rozmowy policjanci wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna prowadzi pojazd mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie, ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 27- latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
 

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, kierowanie po alkoholu mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.
 

Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
"Kobieco i abstrakcyjnie". Wernisaż w Bramie