Dzisiaj jest: 6.12.2020, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Odkurzacz z filtrem hepa - poznaj jego zalety!

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Odkurzacze z filtrem hepa są coraz chętniej wybierane przez wiele osób.

Odkurzacz z filtrem hepa - poznaj jego zalety!
Jeszcze kilka lat temu modele tego typu były dość trudno dostępne, jednak dziś filtr hepa jest montowany nawet w tańszych urządzeniach. Dlaczego warto zdecydować się na odkurzacz z filtrem hepa? Poznaj zalety sprzętu tego typu!
 
  1. Odkurzacz z filtrem hepa - co go wyróżnia?
  2. Zalety filtrów hepa
  3. Jak czyścić filtr hepa?
 
Korzystanie z odkurzacza z filtrem hepa ma wiele zalet. Urządzenie poleca się alergikom, a także osobom, które chcą dokładnie usunąć kurz z całego domu. Dzięki wysokiej wydajności odkurzacza, dom lśni czystością bez konieczności długiego sprzątania. Dowiedz się więcej o filtrach hepa.
 
Odkurzacz z filtrem hepa - co go wyróżnia?
 
Filtry hepa powstały w siedzibie NASA. Ich pierwotnym zadaniem była ochrona przed promieniowaniem radioaktywnym, jednak obecnie ich zastosowanie jest zupełnie inne. Filtr hepa montuje się w urządzeniach, przez które przepływa powietrze, a więc w odkurzaczach, klimatyzacjach i innych sprzętach filtrujących powietrze.
 
Element jest zbudowany z kilku warstw, które łączy się ze sobą za pomocą syntetycznej żywicy. Dzięki takiej budowie, filtr hepa zatrzymuje nawet bardzo małe cząsteczki, takie jak kurz, roztocza i różne alergeny. Im wyższa jest klasa filtra, tym skuteczniej działa wyposażony w niego odkurzacz. Takie rozwiązanie sprawia, że odkurzanie jest o wiele dokładniejsze niż w przypadku, gdy używa się zwykłego odkurzacza.
 
Zalety filtrów hepa
 
Główną zaletą filtrów hepa jest dokładne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z domu. Odkurzacz z filtrem hepa jest przydatny do czyszczenia tapicerowanych mebli, dywanów i wykładzin. Dzięki niemu z każdej powierzchni usuwa się kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia. Takie rozwiązanie sprawia, że wszelkie tekstylia znajdujące się w pomieszczeniu rzadziej wymagają prania i dłużej zachowują czystość. 
 
Po odkurzacz z filtrem hepa powinni sięgnąć właściciele czworonogów. Sierść psów i kotów gromadzi się na dywanach, wykładzinach, a także na tapicerkach. Ponadto zbiera się na panelach i parkietach, zwłaszcza w kątach i za meblami. Aby skuteczniej usuwać sierść z domu, potrzebny jest wydajny odkurzacz z filtrem hepa. Tylko dzięki niemu można uchronić się przed kłębkami sierści, gromadzącymi się w całym domu.
 
Z odkurzaczów z filtrem hepa powinni korzystać alergicy i astmatycy. Osoby cierpiące na oba schorzenia są szczególnie narażone na problemy z funkcjonowaniem układu oddechowego. Kurz, roztocza i alergeny znajdujące się w powietrzu sprawiają, że objawy alergii i astmy szybko się nasilają. Dzięki filtrom hepa przebywanie we własnym domu przestaje wiązać się z problemami ze zdrowiem. Co ważne, alergicy i astmatycy powinni stawiać na filtry hepa jak najwyższej klasy. Tylko ich zastosowanie daje pewność, że wszystkie zanieczyszczenia są dokładnie usuwane, a nie jedynie wzbijane w powietrze.
 
Jak czyścić filtr hepa?
 
Filtr hepa działa efektywnie jedynie, gdy jest regularnie czyszczony i wymieniany. Aby usunąć zanieczyszczania z elementu, powinno się wyjąć go z odkurzacza, umyć ciepłą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Dopiero dokładnie osuszony filtr wkłada się z powrotem do urządzenia. Jeśli zauważy się wyraźne pogorszenie jakości odkurzania lub obniżenie siły ssania, element wymaga wymiany. W zależności od częstości odkurzania, filtr może wymagać wymiany na nowy raz na kwartał, na pół roku lub rok. W międzyczasie należy go dokładnie czyścić, by zapewnić jego bezproblemowe działanie. Brak czyszczenia i wymieniania filtra zgodnie z potrzebą sprawia, że przestaje on spełniać swoje kluczowe zadanie.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaduszkowe Jam Session. BUDZOWSKI. art