Dzisiaj jest: 28.2.2021, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Zatrzymani przez policjantów z grupy „SPEED”

Dodano: rok temu

Policjanci stargardzkiej drogówki z grupy „SPEED” zatrzymali kolejnych kierujących, którzy naruszyli obowiązujące przepisy dotyczące przekraczania prędkości.

Zatrzymani przez policjantów z grupy „SPEED”

Oprócz wysokich mandatów na ich konto trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo jeden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co został również ukarany.

Patrolujący drogę w kierunku Szczecina  funkcjonariusze zatrzymali kierującą BMW, która na odcinku na którym obowiązuje ograniczenie do 100 km/h poruszała się z prędkością 191 km/h. 26- latka została ukarana mandatem w wysokości 500,- złotych. Otrzymała również 10 punktów karnych.

Drugim zatrzymanym był motocyklista. Mężczyzna na tej samej trasie gnał 177 km/h. Podczas kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1000,- złotych.

Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu tym gorsze postrzeganie otoczenia i dłuższa droga hamowania, co może skutkować tragedią na drodze. 

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
"Kobieco i abstrakcyjnie". Wernisaż w Bramie