Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Odcinek Słodkowo- Suchań: postęp prac budowlanych coraz bardziej widoczny

Dodano: 5 miesięcy temu

Ekipy STRABAG- u kontynuują przebudowę drogi powiatowej 1732Z na odcinku ze Słodkowa do Suchania.

Odcinek Słodkowo- Suchań: postęp prac budowlanych coraz bardziej widoczny

I ta inwestycja otrzymała dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Prace budowlane objęły odcinek o długości 1,2 km.  Droga po przebudowie ma być oddana pod koniec lipca. Przez ten czas mieszkańcy Słodkowa, którzy chcą dostać się do Suchania, muszą korzystać z objazdu wytyczonego przez miejscowość Tarnowo.
 

Warunki sprzyjają postępowi prac budowlanych na odcinku drogi ze Słodkowa do Suchania.  Od strony miejscowości Słodkowo wykonano nowe warstwy podbudowy drogi, o łącznej długości 700 m. Ułożona  została również nowa, wiążąca warstwa bitumiczna o grubości 8 cm.
 

Ekipy budowlane przystąpiły teraz do profilowania pobocza oraz rozbiórki pozostałej części starej jezdni na długości 500 m.- patrząc w kierunku Suchania.
 

Droga powiatowa nr 1735Z Wiechowo – Suchań należy do  sieci układu podstawowego dróg powiatu. Przebudowa obejmuje odcinek – od tablicy miejscowości Słodkowo do mostu na ul. Polnej w Suchaniu.  Po przebudowie zyska wszystkie parametry techniczne drogi powiatowej, z nawierzchnią jezdni o szerokości 6 metrów.
 

Wartość wszystkich prac oszacowano na blisko 2,9 mln zł. Dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych pokryje 80 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji. Pozostałą część w ramach wkładu własnego przekaże Powiat Stargardzki, razem z Gminą Suchań.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Weekend Seniora - Fotorelacja